Bursa
Çok Bulutlu
27.3°

Ekrem İmamoğlu Bursa'ya geliyor

BURSA , 15 Temmuz 2019 Pazartesi, 16:09

31 Mart yerel seçimlerinde CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Bozbey, hafta sonu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi. Görüşmede İmamoğlu, en kısa sürede Bursa'ya geleceğini belirtirken, Bozbey'e "Projelerle ilgili görüşlerinize her zaman ihtiyacım var" dedi.

Ekrem İmamoğlu Bursa'ya geliyor

Millet İttifakı CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, hafta sonu CHP Bursa İl eski Başkanı Şadi Özdemir ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Bozbey, "Başarıların daim olsun EKREM BAŞKANIM... Cumartesi günü olmasına rağmen İstanbul'un ve İstanbullunun sorunlarının çözümü , İstanbul 'u dünyanın en güzel kenti yapma konusundaki azmini ve hedeflerini gördüğüm , başarılı olacağına inandığım sevgili dostum, kardeşim , ülkemin güzel insanlarına UMUT oluşturan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu bugün Eski İl Başkanımız Şadi Özdemir ile makamında ziyaret ederek başarılar diledik... Her şey çok güzel olacak." ifadelerini kullandı.

Görüşmenin ayrıntılarını Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz da bugünkü köşesine taşıdı.

Yılmaz'ın "İstanbul buluşması: İmamoğlu Mustafa Bozbey'e neler söyledi?" başlıklı yazısı şöyle:

Buluşma... İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun daveti üzerine cumartesi günü gerçekleşti.

31 Mart'ta Millet İttifakı adına CHP Bursa Büyükşehir Adayı olan Nilüfer eski Belediye Başkanı Mustafa Bozbey bu davete CHP İl eski başkanlarından olan ve 31 Mart'ta da seçim koordinatörlüğünü yapan Şadi Özdemir'le birlikte katıldı.

Hafta sonu olmasına karşın yoğun bir şekilde çalışan ve İstanbul Büyükşehir birimlerinden brifing almayı sürdüren İmamoğlu da makam odasındaki bu görüşmeye bir sunumdan çıkarak geldi.

Görüşmeye de...

"Üzerimde büyük bir sorumluluk var" diye başladı ve şunu söyledi:

"Burada konu CHP meselesi değil, CHP'nin çok ötesinde büyük bir bütünlük sağlandı. Millet İttifakı ve diğer ittifaklar tamam, ama bu bütünlüğü Türkiye'nin her yerine yaymamız gerekiyor."

Birbirlerini geçmişten tanıyan iki eski dost samimi bir ortamda sohbet ettiler.

O sohbette...

İmamoğlu belki de Mustafa Bozbey ve Şadi Özdemir'le yaptığı görüşmenin ana fikri olacak şu mesajın altını çizdi:

"İstanbul'da sağlanan bu büyük birliktelik çok önemli. Bundan sonrası için bu büyük birliktelik üzerinden yürümemiz gerekiyor."

Şunu da vurguladı:

"Bu seçim tüm çevreler tarafından öyle bir noktaya getirildi ki, üzerimizde büyük bir yük oluştu. Artık İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çok büyük başarı elde etmek zorundayız. Çünkü bütün Türkiye'nin umudu haline geldik, ya da o noktaya getirildik."

Düşüncesi şu:

"Bu büyük umudu daha da büyütmek lazım. Onun için de çok başarılı olmaktan başka çaremiz yok."

Ardından...

Bursa'ya bakışını dillendirdi:

"Bursa çok iyi bir yerde. Ben de Bursa'yı daha yakından takip edeceğim ve kısa süre içinde gelip büyük bütünlüğün sağlanmasına destek vereceğim."

Şunu da ekledi:

"Bu dönem Bursa'yı kaçırdık, son anda elimizden aldılar da diyebiliriz, ama önümüzdeki dönem mutlaka Bursa'yı da alıp bu çizgiye çekeceğiz."

Görüşme...

Tekrar bir araya gelip değerlendirme yapma dilekleriyle sona erdi.

Bozbey için İmamoğlu ne düşünüyor?

23 Haziran sürecinde, "İmamoğlu kazanırsa Bozbey İstanbul'a Genel Sekreter olacak" sözünü duyduk. Genel sekreterliğe başkası atanınca da "Bozbey İstanbul'a taşınacak" söylentisi yayıldı.

Cumartesi konu gündeme gelmedi, ama İmamoğlu şöyle bir ifade kullandı:

"İstanbul çok büyük alan, o yüzden liyakate uygun ve deneyimli herkesten yararlanmak gerekiyor. Projelerle ilgili görüşlerinize her zaman ihtiyacım var."

Bu sözler görev daveti olmasa bile danışmanlık desteği gibi yorumlanabilir."