Bursa
Çok Bulutlu
17.6°

EGM: Talimat söz konusu değil

GÜNCEL , 07 Nisan 2020 Salı, 01:21

Personelden Milli Dayanışma Kampanyası için bağış toplandığı iddialarına cevap veren Emniyet Genel Müdürlüğü, söz konusu kampanyaya teşvik için bir talimat verilmediğini, sadece iki il emniyet müdürlüğünün personeli bilgilendirme amaçlı duyuru yaptığını açıkladı.

EGM: Talimat söz konusu değil

Emniyet Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na yönelik personelden bağış toplandığı iddialarına cevap verdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün açıklaması şu şekilde:

* Son günlerde bazı basın yayın organlarında "Emniyet' te Bağış Tarifesi" başlığı ile bir takım haberler yer almıştır. Söz konusu haberlere istinaden aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunlu olmuştur.

* Ülkemiz ve tüm dünya Koronavirüs Salgını nedeni ile olağanüstü bir dönemden geçmektedir. Devlet ve millet olarak tek yürek olduğumuz bu olağanüstü dönemde Türk Polis Teşkilatı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı 'Milli Dayanışma Kampanyasına' personelimizin gönüllülük esasına göre ve maddi gücü ölçüsünde katkı sağlamak istemelerinin çarptırılarak basında yer alması teşkilat mensuplarımızı derinden üzmüştür.

"GÖNÜLLÜK ESASINA GÖRE, MADDİ GÜCÜ ÖLÇÜSÜNDE DESTEK VEREBİLİRLER"

* Söz konusu yardım kampanyası ile ilgili olarak Genel Müdürlüğümüz tarafından personelimizin kampanyaya katılımını sağlamak için kesinlikle bir genelge veya talimat yazısı söz konusu değildir.

* Bununla birlikte yaptığımız araştırma neticesinde basında da yer alan duyuru metinlerinin sadece iki İl Emniyet Müdürlüğümüzün ilgili birimleri tarafından personeli bilgilendirme amaçlı olarak yapılmış bir duyurudan ibaret olduğu anlaşılmıştır.

* Milletimizin huzuru ve güvenliği ile devletimizin bekası için canla başla mücadele eden Türk Polis Teşkilatı kesinlikle merkezi bir yönlendirme olmaksızın her Türk vatandaşı gibi arzu ederse gönüllülük esasına göre ve maddi gücü ölçüsünde yardım kampanyasına destek verebilirler.

Bursa kaplıcalarında yeni dönem
Bursa kaplıcalarında yeni dönem
Takoran Vadisi'nde sezon başladı
Takoran Vadisi'nde sezon başladı
Normalleşme ciğerle başladı
Normalleşme ciğerle başladı
Bozkırın ortasındaki saklı cennet
Bozkırın ortasındaki saklı cennet