Bursa
Açık
30°

Dünyaca ünlü Bursalı DJ'den yeni klip

KÜLTÜR-SANAT , 21 Nisan 2018 Cumartesi, 16:04

Bursalı ünlü DJ ve Prodüktör Mahmut Orhan, uzun süredir merakla beklenen yeni klibini yayınladı.

Dünyaca ünlü Bursalı DJ'den yeni klip

Müzikte genç yaşında büyük başarı yakalayan Bursalı DJ Mahmut Orhan, yeni klibi "6 Days"ın çekimlerini tamamladı.

Sosyal medyada yayınlanan klip çok kısa sürede on binlerce kişinin büyük beğenisini kazandı.

Klibin çekimlerini Mardin'de yapan ünlü DJ Orhan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "6Days, bizce Mardin'e çok yakıştı. Gece gündüz demeden, bizimle bu klibin çekimlerinde çalışan tüm arkadaşlarımıza selam olsun, eseriniz yayında! Benim için özel bir yeri olan 6Days klibi, bir çok kişi için de özel olur umarım İyi seyirler!" dedi.

MAHMUT ORHAN KİMDİR?

11 Ocak 1993 tarihinde Bursa'da doğan Mahmut Orhan, 15 yaşında Üç Adam Ses Işık adlı seslendirme firmasında çalışmaya başladı. Usta-çırak ilişkisi içerisinde kendini yetiştirdi. İlk eserlerini 2010 yılında vermeye başladı. 2011 yılında artık birçok mekanda onun parçaları çalınıyordu. 19 yaşında İstanbul Bebek'teki ünlü bir gece kulübünün müzik direktörü oldu. Daha sonra da kendi stüdyosunu kurdu. 2012'de "Little Buddha 5", "Fringe", "Siddharta Dubai" ve "Céiron" parçalarını yayımladı. İlk albümü olan Chilai'yi 2014'te Beachside Records aracılığıyla çıkarttı ve derleme albüm yayımlayan en genç Türk oldu. İzlenme sayısı 300 milyona yaklaşan "Feel" parçası ile pek çok ülkedeki listelerde ilk 10 içerisinde yer aldı. Almanya'dan Kanada'ya, Arap ülkelerinden Rusya'ya 20-25 ülkede müzik yapan Orhan, GQ Dergisi'nce "Yılın DJ'i" seçildi. Enstrümanlarıyla Doğu'ya, sound'uyla Batı'ya dönük bir müzisyen olarak niteleniyor.

'BURSALI'YIM, BURSASPOR'LUYUM'

"Bursalıyım, Bursasporluyum. Bursaspor'un hiçbir maçını kaçırmam" diyen Mahmut Orhan, her tür müzikten besleniyor: "Çok farklı şeyler dinliyorum. Don Diablo, Kygo, Robin Schulz, klasik müzik, caz... Müslüm de, Rihanna da, Sagopa da... Hepsinden bir şeyler alabiliyorum. Çalmak ayrı, dinlemek ayrı. Kendi çeşitliliğin başkalarındaki çeşitliliğe de ses verir, ben buna inanırım. Çok core bir müzik yapsam da içinde tanıdık ya da yabancı, birbirinden cazip ezgiler var. Yaptığım işin rock'la hiç ilgisi olmasa da duygular hep rock'tır örneğin."