Bursa
Açık
enBursa Haber

Dolu İnegöl'de ürünlere büyük zarar verdi

BURSA , 09 Haziran 2018 Cumartesi, 09:21

Bursa'nın İnegöl ilçesi bir ay içinde 3 kez dolu afetiyle karşılaştı. İlçede 59 mahallede 23 bin dekarlık ekili alan zarar gördü.

Dolu İnegöl'de ürünlere büyük zarar verdi

Bursa'nın İnegöl ilçesinde iki hafta önce 52 mahalledeki ürünlerin zarar görmesinin ardından önceki gün yaşanan üçüncü dolu yağışında da 7 kırsal mahallede yaklaşık bin dekarlık alan zarar gördü.

İnegöl İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Ekren, 7 kırsal mahallede elma, armut, kiraz ve şeftali bahçelerinin hasar gördüğünü belirterek, şunları söyledi:

"Bu afetle ilgili de yine ekiplerimiz tarafından yapılan çalışma sonucunda İl Müdürlüğümüze Afet Bildirim Formunu gönderdik. Ayrıca geçtiğimiz hafta içerisinde ilçemizde meydana gelen dolu nedeniyle İnegöl'e bağlı toplamda 22 mahallemizde yaklaşık 10 bin dekar alanda bulunan ürünlerde zarar meydana gelmişti. Yaklaşık 2 hafta öncesinde de yine dolu afeti yaşanmıştı. O zamanda 30 mahallemizde yaşanan dolu nedeniyle yaklaşık 12 bin dekar alandaki ürünler zarar görmüştü. Bu afetlerle ilgili de yine ekiplerimiz tarafından yapılan çalışma sonucunda İl Müdürlüğümüze Afet Bildirim Formunu gönderdik."