Bursa
Çok Bulutlu
23.2°
enBursa Haber

Dolarda son durum

EKONOMİ , 12 Ekim 2018 Cuma, 17:30

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum. Piyasaların yakından takip ettiği ABD'li rahip Brunson'un yargılandığı davanın dördüncü duruşması bugün görüldü. Yaklaşık 2,5 aydır ev hapsinde tutulan ve Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ev hapsi ve yurtdışı çıkış yasağı da kaldırılan Brunson, yattığı süre gözönüne alınarak serbest bırakıldı. Sabah ilk işlemlerde 5,83 seviyelerine kadar gerileyen dolar/TL, Rahip Brunson davasında kararın açıklanmasının ardından 5,93 seviyesinde işlem görüyor. Euro/TL ise 6,83'den alıcı buluyor.

Dolarda son durum

Dolar/TL bugün 17 Ağustos'tan beri ilk kez 5,8310'a kadar gerilemesinin ardından 5,93 seviyesinden işlem görüyor.

Euro/TL ise 6,83 seviyesinde yer alıyor.

ABD'li rahip Brunson bugün, 4. kez hakim karşısına çıktı. Yaklaşık 2,5 aydır ev hapsinde tutulan ve Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ev hapsi ve yurtdışı çıkış yasağı da kaldırılan Brunson, yattığı süre gözönüne alınarak serbest bırakıldı.

Brunson'ın avukatı İsmail Cem Halavurt ''Müvekkilimin bu kadar mağdur edilmesine Türkiye'nin bu kadar mağdur olmasına ilişkilerin bu kadar gerilmesine hiç gerek yoktu. Verilen hükmü de kabul etmiyoruz temyiz edeceğiz itiraz haklarımızı kullanacağız'' ifadelerini kullandı.

ABD'deki veri akışı ve Fed yetkililerinin açıklamalarının yanı sıra şirket bilançolarının da piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını kaydeden uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL'nin 5,90'ın altında kalıcılık sağlaması durumunda 5,75 ve 5,50 seviyelerinin gündeme gelebileceğini belirtti.

Bursa'da park halindeki araç alev aldı
Bursa'da park halindeki araç alev aldı
Futbolcuları taşıyan tekne alabora oldu: 30 ölü
Futbolcuları taşıyan tekne alabora oldu: 30 ölü
Migrenin esiri olmayın!
Migrenin esiri olmayın!
ABD'de 19 Mayıs coşkusu
ABD'de 19 Mayıs coşkusu