Bursa
Açık
15.5°

'Dış sahada da kazanırsak...'

BURSASPOR , 30 Ekim 2019 Çarşamba, 09:44

Cumhuriyet Bayramı coşkusunun yaşandığı Vakıfköy'deki antrenman öncesi konuşan Teknik Direktör Yalçın Koşukavak, hem kupada hem de ligde iddialı olmak istediklerini söyledi.

'Dış sahada da kazanırsak...'

Bursaspor, Ziraat Türkiye Kupası'nda yarın oynanacak Bayburt Özel İdare maçının hazırlıklarını Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde gerçekleştirdi. Teknik Direktör Yalçın Koşukavak, "Öncelikle hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Herkesi saygı ve rahmetle anıyorum. Burada çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Bunun için Vakıfköy'e hizmet eden tüm oyuncu ve teknik adamlara teşekkür ediyorum" dedi. Geride kalan haftayı İstanbulspor galibiyetiyle kapattıklarını ifade eden Koşukavak, şöyle devam etti:

DEPREMİ ATLATTIK

"Şimdi önümüzde ilk olarak Bayburt Özel İdare'yle yapacağımız kupa maçı var. Bayburt maçında daha çok az forma şansı verdiğimiz ve U19 takviyeli oyuncularla gideceğiz. Umarım oradan turu atlayıp geliriz.. Pazartesi günü de çok daha önemli bir maçımız var. Kupadan sonra da Balıkesir'e hazırlanacağız" ifadelerini kullandı.

3 puan silinmesinin takımda eksi bir hava oluşturup oluşturmadığıyla ilgili olarak Koşukavak, "3 puan silinme depremini Adana ve Ümraniye maçları öncesinde yaşadık ama artık geçti. Geride kaldı. Şartlarımız bu ve bu şartlar doğrultusunda devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

HER MAÇIN PLANI AYRI

Her maçın hikayesinin farklı olduğunu belirten Yalçın Hoca, "İstanbulspor maçı savunma kurgusu üzerineydi. Öyle kazanabileceğimizi planlamıştım. Öyle de kazandık. Mesela Altay'a karşı bütün istatistikler bizi gösterse de kaybettik. Bazen oyun planlarında topu rakibe verirsiniz ya da savunma ağırlıklı veya hücum ağırlıklı planlar yaparsınız. Maçı kazanmanın çeşitli planları var. Amaç kazanmak. Puan kazanmak. Kazandığımız için mutluyuz. Eğer planlarınız tutuyorsa başarılısınız" dedi.

DIŞARIDA DA KAZANMALIYIZ

Takımın iç sahada maç kaybetmemesiyle ilgili olarak ise Yalçın Hoca şunları söyledi:

"Şimdi ligde şampiyonluğa oynayan takımların bazıları da bizim gibi evinde kazanıyor. İç sahanın avantajı bize olduğu kadar diğer takımlara da var. Bu avantajdan faydalanıyoruz. Tabii deplasmanda da kazanmalıyız. Dış sahada da kazanırsak bu yolda iddialı konuma geliriz."