Bursa
Açık
19.8°

Depremzede kedinin artık Antalya'da bir evi var

YAŞAM , 28 Ocak 2020 Salı, 12:02

Elazığ'daki depremde yaralı kurtulan bir kedinin fotoğrafı, sosyal medyada binlerce kez paylaşılmıştı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Elazığ'da görev yapan ekiplerinden kediyi bulmalarını istemişti. Ekipler kediyi bulup tedavi altına aldı. Muhittin Böcek, Twitter'da "Artık o bize emanet" yazdı. Sahibi çıkmazsa kedi Antalya'ya götürülecek.

Depremzede kedinin artık Antalya'da bir evi var

Elazığ Sivrice'deki 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Depremden yıkılan bir binadan yaralı kurtulan ve siyah tozlar içinde kalan kedi ise bölgedeki vatandaşların kamerasına yansıdı. Kedinin fotoğrafı bölgedeki bir vatandaş tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

Depremde yalnızca insanlar etkilenmedi. Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası kurtarma çalışmaları sürerken Mustafa Paşa Mahallesi'ndeki apartmanda yaşayan kedi, yaralı bir şekilde enkazdan kurtuldu

Paylaşan kişi mesajında, "Depremden yalnızca insanlar etkilenmez. Bu kedi, Mustafa Paşa Mahallesi'nde yıkılan Kalay Apartmanı'nda yaşıyordu. Yaralı kurtuldu ve bu şekilde çevrede sahiplerini arıyor" ifadelerine yer verdi.