Bursa
Açık
28.2°

Deprem paylaşımlarına soruşturma

GÜNCEL , 25 Ocak 2020 Cumartesi, 15:09

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Elazığ depreminin ardından sosyal medyada yer alan provokatif içerikli paylaşımlarla ilgili soruşturma başlattı.

Deprem paylaşımlarına soruşturma

Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak, sosyal medyada yer alan provokatif içerikli paylaşımlar için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

ELAZIĞ'DA DEPREMİN ARDINDAN İLK GÜN

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı da Elazığ'da meydana gelen, 22 kişinin hayatını kaybettiği, bini aşkın yaralanın bulunduğu 6.8'lik depremle ilgili açıklama yaptı. Başsavcılık açıklamasında, sosyal medya üzerinden provokatif paylaşım yapanlarla ilgili yasal işlem başlatıldığını açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ ilimizde ve çevre illerde meydana gelen ve birçok vatandaşımızın maalesef ölümü ve yaralanmalarına neden olan müessif deprem olayı nedeniyle, bugün bazı sosyal medya platformlarında yaşanan deprem olgusu üzerinden bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızı aşağılayan, ayrıştıran, ötekileştiren ve ayrımcılığa tabi tutan provokatif paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiş olup suç unsuru içeren bu tür paylaşımları yapanlar hakkında gerekli yasal işlemlere başlanılmıştır."