Bursa
Çok Bulutlu
28.1°

Deniz Kavukçuoğlu'ndan Kedi Gülüşü

KÜLTÜR-SANAT , 29 Mart 2020 Pazar, 19:10

enbursa.com'un günün kitap önerisi Deniz Kavukçuoğlu'ndan, kedilerle ilgili eğlenceli hikayeler ve şaşırtıcı sırlar: Kedi Gülüşü...

Deniz Kavukçuoğlu'ndan Kedi Gülüşü

Kedilerle yaşamak kolay olmamaktan öteye başlı başına bir yaşam biçimidir. Seçimleri bu yaşam biçiminden yana olanlar beklenmedik sürprizlere, ruhsal altüst oluşlara, benzeri yaşanmamış duygu dalgalanmalarına her an hazır olmalıdır. Kedili yaşam her şeyden önce insanın kendine has karakteri ile konuşamayan bir canlıyla anlaşma macerasıdır.

KİTAPTAN BİR ALINTI

"Zaten kedi nankördür, köpek sadıktır türünde ortalama felsefe yapanlara bir dikkat edin; eğer onlara köpek derseniz hakaret, kedi derseniz iltifat kabul ederler."

DENİZ KAVUKÇUOĞLU KİMDİR?

30 Ekim 1943, İstanbul doğumlu. Şair Nuşin Kavukçuoğlu'nun oğludur. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da yaptı. 1963 yılında Almanya'ya gitti. Tübingen, Heidelberg, Nürnberg Üniversitelerinde felsefe, tarih, ekonomi okudu. 1970 yılından sonra Almanya'nın çeşitli kentlerindeki özel kuruluşlarda yöneticilik yaptı. Toplam otuz yıl Almanya'da yaşadı. Türkiye'ye döndükten sonra TÜYAP Fuarcılığın Genel Koordinatörü olarak çalıştı.