Bursa
Parçalı Bulutlu
28.7°

Cumhurbaşkanlığından EYT açıklaması

GÜNCEL , 11 Eylül 2019 Çarşamba, 18:14

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlar konusunda ilk kez açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığından EYT açıklaması

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak ve dernek yöneticilerini, 5 Eylül'de Çankaya Köşkü'ndeki ofisinde ağırlayan Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin'den açıklama geldi.

NTV'ye bilgi veren Prof. Dr. Vedat Bilgin şunları söyledi:

'ŞU AN İŞİN ÇOK BAŞINDAYIZ'

"Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) homojen bir grup değil. Bu konuda durumu çok farklı olan kimseler var. Çalışmalarımız uzun soluklu olacak, şu an işin çok başındayız. Henüz somut bir gelişme yok..."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT konusunda Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başken Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirmişti. Kurul, EYT'liler ve SGK ile yapacağı görüşmelerin ardından bir rapor hazırlayarak, Cumhurbaşkanı'na sunacak.

TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, NTV'nin canlı yayınında Vedat Bilgin ile görüştüğünü, Bilgin'in kendisine "Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var" dediğini açıklamıştı.

EYT'LİLERİN VEDAT BİLGİN İLE YAPTIĞI GÖRÜŞMENİN AYRINTILARI