Bursa
Çok Bulutlu
19.4°

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Zafer lafla değil, eserle kutlanır!'

GÜNCEL , 30 Ağustos 2020 Pazar, 16:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Roketsan Uydu Fırlatma, Uzay Sistemleri ve İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi ile Patlayıcı Hammadde Üretim Tesisi Açılış Töreni'nde konuşuyor. Erdoğan, ''Ortak değerlerimiz arasında bölücülük yapanlar tarihimizin bir bölümünün arkasına saklanarak diğerlerini kötüleyenler Gazi Mustafa Kemal'in hizmetlerini anlatmak için başkalarına kin kusanlar bu ülkeyle bağını koparmış zavallılardır'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Zafer lafla değil, eserle kutlanır!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

''30 Ağustos bağımsız ve şeref için bir milletin neleri göze alabileceğinin en büyük göstergesidir. 98 yıl önce her türlü yokluğa rağmen şehitlerimizin kanlarıyla kazanılan bir zaferi kutluyoruz. Malazgirt nasıl bizimse Çanakkale de öyle bizimdir. 2023'te yüzüncü yaşını kutlayacağımız Türkiye, bu topraklarda kurulan ilk değil sonuncu ülkedir.

Ortak değerlerimiz arasında bölücülük yapanlar tarihimizin bir bölümünün arkasına saklanarak diğerlerini kötüleyenler Gazi Mustafa Kemal'in hizmetlerini anlatmak için başkalarına kin kusanlar bu ülkeyle bağını koparmış zavallılardır.Zaferler eserlerle kutlanır, lafla değil. Bize çok daha iyileri yakışır.

Türkiye adeta kastılı bir şekilde yurt dışına bağımlı konuma getirilmiştir. 1950 yılında kilit vuranlarla bugün bizi eleştiren kişiler aynı sığ insanlardır.

Son 18 senede bu kayıpları telafi etmenin mücadelesini verdik. Adeta felç olmuş savunma sanayisinin ayağa kalkması için uğraştık. Kendi imkanlarımızla imal edebileceğimiz hiçbir ürünü dışarıdan almama politikası güttük.

Bugün 700'e yakın savunma projesi yürütülüyor. Sektördeki firma sayımız bin 500'e yaklaştı.

İHA ve SİHA üretiminde dünyanın ilk 3-4 ülkesinden biriyiz. Sınır ötesi operasyonları başarıyla gerçekleştiriyoruz.