Bursa
Açık
20.1°

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderlerle görüşmeleri başlıyor

GÜNCEL , 19 Ocak 2020 Pazar, 14:30

Libya'da çözüm için gözlerin çevrildiği Berlin'de zirvenin açılışı öncesi liderlerin temasları sürüyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le başta olmak üzere bir dizi görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk görüşmesi Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbuni ile olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderlerle görüşmeleri başlıyor

Almanya'nın başkenti Berlin'deki Libya Konferansı için liderler kentte geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Berlin'e ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Libya Konferansı öncesi liderlerle ikili görüşmeleri olacak. Erdoğan'ın ilk görüşmesi ise Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbuni ile olacak.

PUTİN'LE DE İKİLİ GÖRÜŞME YAPACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir sonraki görüşmesi ise Rusya Devlet Başkanı Putin'le olacak.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in davetine icabetle, Libya konusunda gerçekleştirilecek zirveye katılmak üzere özel uçak "TC-TRK" ile TSİ 13.40'ta Almanya'nın başkenti Berlin'e geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin Tegel Havaalanı'nda, Almanya Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürü Büyükelçi Konrad Arz von Straussenburg, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın ve Türkiye'nin Berlin Başkonsolosu Olgun Yücekök ile diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Erdoğan ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan ve Türkiye'nin Libya Özel Temsilcisi ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler de Berlin'e geldi.