Bursa
Açık
24.5°

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ayasofya yorumu: 'Sindiremiyorlar!'

GÜNCEL , 26 Temmuz 2020 Pazar, 15:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı İstanbul Bölge Başkanlığı Yeni Hizmet Binası Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan Ayasofya'nın ibadete açılmasına dikkati çekerek, "İstanbul'un Türk toprağı oluşunu sindiremeyenler var" dedi. Erdoğan ayrıca, "Teröristler biliyor ki dünyanın neresinde olursa olsunlar Türkiye enselerinde. MİT'in TSK ve Emniyet ile yürüttüğü operasyonlarda PKK ve lider kadrosu hareket edemez hale geldi." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ayasofya yorumu: 'Sindiremiyorlar!'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milli İstihbarat Teşkilatı İstanbul Bölge Başkanlığı yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

İSTANBUL SADECE TÜRKİYE'NİN DEĞİL DÜNYANIN MERKEZİ KONUMUNDADIR.

Bilginin ve bilgiyi kullanmanın en etkili silah olduğu bu dönemde teşkilatın önemi arttı. İstanbul diğer özelliklerinin yanı sıra istihbarat konusunda da özel konumuyla ortaya çıkmıştı. Ülkemizin bir süredir verdiği tarihi mücadelede ilk hedef alnın kurumun MİT olması tesadüf değil. Türkiye son dönemdeki imtihanlarından alnının akı ile çıktı. İstanbul sadece Türkiye'nin değil dünyanın merkezi konumundadır. Burada atılan her adım dünyanın ilgisini çekiyor.

Tarihin her döneminde stratejik öneme sahip İstanbul bugün de aynı cazibesini sürdürüyor. Ecdadın hayalini gerçekleştirmek Fatih Sultan Mehmet Han'a nasip oldu. Amacımız İstanbul'u dünyanın en güvenli şehirlerinden biri haline getirmek

İSTANBUL'UN TÜRK TOPRAĞI OLUŞUNU SİNDİREMEYENLER VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya'nın ibadete açılmasına dikkati çekerek, "İstanbul'un Türk toprağı oluşunu sindiremeyenler var" dedi.

Fethin üzerinden asırlar geçmesine rağmen hala İstanbul'un Türk milletinin ve Müslümanların elinde olmasının kabullenilemediğini görüyoruz. Ülkemizin bir süredir verdiği tarihi mücadelede ilk hedef alınan kurumlarının başında MİT'in geliyor olması tesadüfi değildir

İSTANBUL'DA TERÖR ÖRGÜTLERİNİN EYLEM YAPMA HAYALİ SINIRLANDIRILDI

Tüm teknik donanımları ile İstanbul ve Ankara bu süreçteki yükü hafifletecek. MİT'in İstanbul'daki ağırlığı artacak. İstanbul'da terör örgütlerinin eylem yapma hayali büyük ölçüde sınırlandırıldı. İstanbul Bölge Başkanlığından çok büyük başarı bekliyoruz.

PKK VE LİDER KADROSU HAREKET EDEMEZ HALE GELDİ

Terör örgütleri ile yürüttüğümüz etkin mücadele dünyanın bizimle iş birliği yapmasının yolunu açtı. Teröristler biliyor ki dünyanın neresinde olursa olsunlar Türkiye enselerinde. MİT'in TSK ve Emniyet ile yürüttüğü operasyonlarda PKK ve lider kadrosu hareket edemez hale geldi.

Suriye'de güvenli bölgeler oluşturulması ve sınırların temizlenmesi gibi birçok görev teşkilatımız tarafından eksiksiz yerine getirildi. Ülkemiz tüm platformlarda etkili şekilde yerini alıyor. Her alanda olduğu gibi istihbaratta da zoru başardık.