Bursa
Parçalı Bulutlu
23.5°

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yeni danışman

GÜNCEL , 02 Ekim 2019 Çarşamba, 21:45

AK PARTİ Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK PARTİ Genel Başkan Danışmanlığına getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yeni danışman

Haberi AK PARTİ Genel Sekreteri Fatih Şahin, Twitter hesabından duyurdu.

Şahin, "Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri ile Ankara Milletvekilimiz Yalçın Akdoğan "Genel Başkan Danışmanı" olarak görevlendirilmiştir. Kendisini tebrik eder şahsı ve partimiz için hayırlı olmasını dilerim." dedi.

Akdoğan da Twitter mesajında "Şahsıma AK Parti Genel Başkan Danışmanlığı görevini tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımız/Genel Başkanımız R.Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ederim. Yüce Allah hayırlı hizmetlere vesile etsin inşallah" ifadelerini kullandı.

62, 63 ve 64'üncü hükümetlerde Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan, aynı zamanda AK PARTİ Genel Merkez Demokrasi ve Hakem Kurulu Başkanı olan Akdoğan, çözüm sürecindeki etkin rolüyle tanınıyordu.

YALÇIN AKDOĞAN KİMDİR?

Siyaset Bilimci, Yazar; Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bölümünde, doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümünde tamamladı.Çeşitli gazete ve dergilerde yazarlık yaptı. Pendik Belediyesi Eğitim, Kültür ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Devlet Bakanı Basın Müşavirliği, AK PARTİ Genel Başkan Danışmanlığı ve Başbakan Başmüşavirliği görevlerinde bulundu. 12 kitabı, çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmış çok sayıda makalesi vardır.24, 25 ve 26. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. 24. Dönemde İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Sözcülüğü görevinde bulundu. 62, 63 ve 64. Hükûmetlerde Başbakan Yardımcılığı yaptı.İngilizce bilen Akdoğan, evli ve 4 çocuk babasıdır.