Bursa
Açık
33.2°

Cumhur İttifakı'ndan yeni adım

GÜNCEL , 11 Şubat 2019 Pazartesi, 11:18

AK Parti ve MHP , tehdit olarak gördükleri isimlerin seçilme riski olan illerde yarışa ayrı ayrı girmekten vazgeçecek.

Cumhur İttifakı'ndan yeni adım

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı'nda yer alan MHP ve AK Parti'nin ayrı ayrı seçime girdiği illerde başka bir partinin kazanma ihtimali olması durumunda bir adayın çekileceğini açıkladı.

CNN Türk'te konuşan Özhaseki, "Bizim tehdit olarak gördüğümüz kişilerin seçilme riski varsa aday çekilecek" dedi.Cumhur İttifakı'nın Iğdır, Kars, Giresun gibi illerde tek aday çıkaran Millet İttifakı'na ve HDP adaylarına karşı iki ayrı parti olarak seçime girmekten vazgeçebileceği ve ittifakın genişletebileceği geçen hafta gündeme gelmişti.

"ANKARA'DA KARARSIZ SEÇMEN SAYISI AZALIYOR"

Yerel seçimlere ilişkin yapılan anketlere de değinen Özhaseki, "2-3 ay önce yapılan anketlerde kararsız oranı daha fazlaydı, yüzde 30'lardaydı. Şimdi daha az, adaylar belli oldukça azaldı. 30 kişilik bir ekiple 3 ay kadar çalıştık. Daha çok sosyal projeler yazdık. AK Parti ve MHP'nin ortak adayıyım, AK Parti ve MHP'nin çok üzerinde bir oy alacağımı düşünüyorum. Bizim avantajımız şu, adaylarımızı belirledik sahaya çıktık. Cumhurbaşkanımız da sahaya çıkacak seçmene belediyeciliği, neler yaptığımızı tabii ki anlatacak. Rakiplerimizin işi zor. Kavgalar, gürültüler, istifalar... Onlar sahaya çıkarken biraz zorlanacaklar. Biz kendi aramızda anlayış içerisinde adaylarımızı belirledik." dedi.