Bursa
Açık
30.3°

Corona virüsün akıl sağlığım üzerinde travmatik bir etkisi oldu

MAGAZİN , 15 Temmuz 2020 Çarşamba, 15:25

Aktör, yapımcı, yönetmen ve müzisyen olarak çalışacağı yeni proje için Apple ile anlaşma sağlayan Idris Elba, corona virüsün akıl sağlığı üzerinde travmatik etki yarattığını söyledi.

Corona virüsün akıl sağlığım üzerinde travmatik bir etkisi oldu

Corona virüse yakalanan ve hastalığı yenen Idris Elba; Radio Times'a verdiği röportajda, artık tamamen iyileştiğini ve hayatta olduğu için şanslı ve müteşekkir hissettiğini söyledi.

Hastalığın kendisini zihinsel olarak etkilediğini belirten 47 yaşındaki oyuncu "Hastalığın belirtilerini göstermiyordum bu yüzden herkeste görünen büyük belirtiler bende yoktu. Beni zihinsel olarak çok kötü etkiledi. Çünkü virüse dair çok fazla bilinmez vardı. Bilinmeyen bir konu olduğundan kendimi konuşmaya mecbur hissettim. Bu yüzden bunun benim ve karımın üzerindeki zihinsel etkisi epey travmatik oldu" dedi.

Yaşananları hatırlamak amacıyla dünyanın her yıl bir haftalık tecride girmesi gerektiğini söyleyen ancak tepkiler üzerine sözlerini geri alan Elba "Yaşadıklarımın üstesinden gelmek için tecride ihtiyaç duydum. Aslında dünyanın da tecride ihtiyacı olduğu ortaya çıktı" dedi.

Öte yandan Altın Küre ödüllü oyuncunun; aktör, yapımcı, yönetmen ve müzisyen olarak çalışacağı yeni proje için Apple ile anlaşma imzaladığı ortaya çıktı.

Geçen yıla Hızlı ve Öfkeli'deki performansıyla damga vuran; people dergisine tarafından yılın en seksi erkeği seçilen, Altın Küre ödüllü oyuncu Idris Elba ve şirketi, Apple için içerik ürütmek üzere anlaşma sağladı.

Idris Elba ve sahibi olduğu Green Door Pictures yapım şirketi, Apple'ın yayın platformu Apple TV Plus için hem seri, hem de film üretecek. Elba projede bir aktör, yapımcı, yönetmen ve müzisyen olarak bu içeriklerde görev alacak.

47 yaşındaki oyuncu; böylece Oprah Winfrey, Alfonso Cuaron, Julia Louis-Dreyfus, Justin Lin, Kerry Ehrin, Jason Katims, Lee Eisenberg, Monica Beletsky, Sharon Horgan, Alena Smith ve Simon Kinberg de yer aldığı Apple yıldızları arasına ismini yazdırdı.

Idris Elba daha önceden kesinleşen ve önümüzdeki dönemde seyirciyle buluşacak 5 projesi bulunuyor:

Luther / John Luther
Three Thousand Years of Longing
The Harder They Fall /2021
The Suicide Squad /2021
Concrete Cowboy / 2020