Bursa
Açık
23.2°

CHP PM'nin en genç üyesinden Karaca'ya rest

BURSA , 27 Mayıs 2020 Çarşamba, 22:17

CHP Parti Meclisi'nin en genç üyesi Bursalı Avukat Gamze Pamuk Ateşli'den CHP Bursa İl yönetimine zehir zemberek açıklamalar geldi. İl yönetimini kendi şahsında PM'yi yok saymakla eleştiren Ateşli, "Böyle bir keyfiyeti kabul etmem ve hoş görmem olanaksızdır" dedi.

CHP PM'nin en genç üyesinden Karaca'ya rest

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi Üyesi seçilen Av. Gamze Pamuk Ateşli, sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşım yaptı. Ateşli'nin "Bursa CHP ailemi bilgilendirme" başlıklı açıklaması parti içinde geniş tartışma yarattı.

Açıklamasında "bugüne kadar parti içi hiçbir problemi sosyal medya hesaplarında paylaşmamaya özen gösterdiğini, bu gibi konuların diyalog ve akılcı yöntemlerle çözülmesi yönünde bir tutumu kendime ödev bildiğini" söyleyen Ateşli, il yönetimi tarafından yok sayıldığını iddia ederek, özetle şunları söyledi:

'ANLAŞILMAZ BİÇİMDE YOK SAYILMAKTAYIM'

"En Genç PM üyesi olarak büyük bir heyecan ve sorumlulukla görev yaptığım her yerde ve her alanda sevgi ve saygı duyuldu ve verdiğim emekten dolayı takdir görüp onurlandırıldım. Ancak doğup büyüdüğüm, yaşamaktan mutlu olduğum kendi şehrimde anlaşılmaz bir biçimde yok sayılmaktayım. Bugüne dek bu tavırlara sessiz ve suskun kaldım. Hatalarını anlarlar ve düzeltirler diye bekledim ama maalesef bu saygısızlık ve yok sayma yönetimin rutini oldu. Yönetim bugüne dek beni hiçbir faaliyetten haberdar etmedi. Davet etmedi. Benden yardım ve destek alma gereğini duymadı. Bu konuya daha fazla sessiz kalmam olanaksızdır. Çünkü bu haksızlık hatta saygısızlık sadece şahsıma yapılmamaktadır. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisinde; Parti Meclisi, Kurultaydan sonra en yetkili organdır. Bu yok sayma ve umursamama aynı zamanda temsil ettiğim organa karşı uygulanmaktadır. Böyle bir keyfiyeti kabul etmem ve hoş görmem olanaksızdır. İl başkanlığı bir bayramlaşma videosunda herkesten birer video istemiş ama yine PM üyesi olan şahsımı yok saymıştır. Umarım egoların çarpışmasıyla partimizi tartıştıran yapılar hatalarından vazgeçerek CHP'ye hak ettiği değerin verilmesi için gayret ederler."

'ÖRGÜTÜM BU TAVRI BİLMELİYDİ'

Ateşli'nin açıklaması CHP Bursa İl örgütünde geniş yankı buldu. Gelişmeler üzerine ikinci bir açıklama daha yapan Ateşli, çok sayıda destek mesajı aldığını belirterek, "Bir elin parmaklarını geçmeyen yönetim yandaşı ise olayı istismar ederek konuyu bir video çekimine bağladılar. Hatta yönetimden iki kişi, daha da ileri gidip olayı daha da ciddiyetsizleştiren açıklamasıyla konuyu istismara kalktılar. Kendilerini özel mesajla uyardım. Amacım ne parti yönetimine savaş açmak ne de partimi kamuoyunda tartıştırmaktır. Ben ısrarla bir PM üyesini yok saymak isteyen ve bundan üzüntü duymayan bir anlayışın tavrını örgütümün bilmesini, değerlendirmesini ve yönetimin de bu keyfiyetten vazgeçmesini istedim. Benim iyi niyetim ve amacım örgütte ve ülkemin her yerinden verilen destekle doğru anlaşılmıştır." ifadelerini kullandı.