Bursa
Çok Bulutlu
24.4°

CHP Osmangazi'de kriz büyüyor!

BURSA , 06 Ağustos 2020 Perşembe, 14:51

Bursa'da CHP Osmangazi İlçe Delegesi Zafer Güler'in CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular'a yönelik iddiaları gündemdeki yerini koruyor. İddialara ilişkin açıklama yapan Akyolcular, konuyla ilgili yasal süreç başlattığını açıklarken, Güler'den de "Ben de onun hakkında suç duyurusunda bulunacağım" açıklaması geldi.

CHP Osmangazi'de kriz büyüyor!

CHP Osmangazi İlçe Delegesi Zafer Güler, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, eşiyle CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular arasında bir ilişki yaşandığı iddiasını gündeme taşıdı. Akyolcular da yine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, konuyla ilgili hukuksal süreç başlattığını bildirdi.

Karşılıklı açıklamaların kamuoyuna yansımasından sonra yeni bir açıklama yapan Akyolcular, Zafer Güler'in kendisine yönelik suçlamalarını hezeyan olarak niteledi.

Akyolcular, "Adı geçen şahsın eşiyle, telefonda ya da yüz yüze bir kez bile görüşmüşlüğüm yok. Tanımam, bilmem. Kendisi iş görüşmesi için bana gönderdiğini söylüyor ama böyle bir görüşme gerçekleşmiş değil. Dolayısıyla adı geçen kadının ne nerede çalıştığını bilirim, ne de evini-kocasını terk edip gittiğinden haberdarım. Hiçbir ilgim ve bilgimin olmadığı bir konu. Açıklamalardan anladığımız o ki, aile dağılmış, kadın evini terk edip gitmiş. Geride kalan şahsın hezeyanlarının hedefi de konuyla hiç ilgimiz olmadığı halde biz olmuşuz. Konu bundan ibarettir." dedi.

CHP Osmangazi Delegesi Zafer Güler ise evi terk ettiğini söylediği eşinin Akyolcular ile görüştüğü iddiasında ısrarlı. İş görüşmesinin kendi yanında da yapıldığını belirten Güler, "Benim yanımda iş görüşmesi oldu. Benim yanımda konuştu. Bir iki tane iş söyledi. Tezgahtarlık işini ben kabul etmedim. Ondan sonra, telefonu geldi bunun. Telefonu geldikten sonra ne iş olduğunu anlamadım. Elinden alamadım zaten eşimin telefonunu, öğrenmek için ne işi olduğunu, telefonu vermedi. Ertesi günü evi terk etti gitti." diye konuştu.

Eşinin şu an nerede olduğunu bilmediğini söyleyen Güler, Akyolcular'ın konuyu yargıya taşıcağı açıklamasına da "Ben de onun hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Bu olaya sonuna kadar da müdahale edeceğim. O dava açtığında ben de avukatımı göndereceğim. Ve nasıl bir durumda olduğunu ispat ettireceğim" dedi.

Bu arada, konuyla ilgili yasal girişimlerde bulunduğunu belirten Akyolcular'ın, iddiaların basında yer almasından duyduğu rahatsızlık da açıklamasına yansıdı. Akyolcular, iddiaların haberleştirilmesini, kendisini ve partisini yıpratma amaçlı olduğunu savundu.