Bursa
Puslu
12.1°
enBursa Haber

CHP'nin en genç PM üyesi Bursa'dan

BURSA , 07 Şubat 2018 Çarşamba, 11:32

CHP'nin hafta sonu yapılan 36. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi'ne (PM) seçilen en genç isim, Bursa'dan çıktı. Avukat Gamze Pamuk Ateşli, CHP PM'nin en genç üyesi oldu.

CHP'nin en genç PM üyesi Bursa'dan

CHP'nin 3-4 Şubat tarihlerinde yapılan 36. Olağan Kurultayı'nda PM'ye seçilen Bursa Barosu'na kayıtlı Avukat Gamze Pamuk Ateşli, sonucun kendisi için sürpriz olmadığını söyledi.

CHP'de 500'ü aşkın adayın yarıştığı PM seçimlerinde Bursalı Avukat Gamze Pamuk Ateşli, 384 oy alarak parti yönetimine girmeyi başardı. Gamze Pamuk Ateşli, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesinde de yer alıyordu.

Kurultayı enbursa.com'a değerlendiren Gamze Pamuk Ateşli, PM seçimlerinde aldığı sonucun sürpriz olmadığını belirterek, "Beklediğim bir sonuçtu. Özellikle Genel Başkanımızın listesinde de yer aldıktan sonra böyle bir sonucu tahmin ettik" diye konuştu.

1994 yılında marangoz bir baba ve ev hanımı bir annenin çocuğu olarak dünyaya 24 yaşındaki genç avukat, bir dönem CHP Osmangazi Gençlik Kolları Başkanı olarak da görev yapmıştı.