Bursa
Az Bulutlu
24.1°

CHP Nilüfer'in 4 adayı yan yana

BURSA , 31 Ekim 2019 Perşembe, 11:41

Kongre kulislerinin giderek hız kazandığı CHP Bursa'da, Nilüfer İlçe Başkanlığı yarışının 4 ismi 29 Ekim'deki Cumhuriyet Yürüyüşünde buluştu.

CHP Nilüfer'in 4 adayı yan yana

Kongre sürecine hazırlanan CHP Bursa'da dikkatler özellikle Nilüfer'e çevrilmiş durumda.

CHP'nin Bursa'daki kalesi olarak görülen Nilüfer'de en az 4 adaylı bir kongre yarışının yaşanması bekleniyor

CHP Nilüfer'de şu ana kadar resmi adaylık açıklaması yapan tek isim Erman Aydıngün oldu. HABERE GİT

Kulislerde adı geçen Fırat Yılmaz ve Murat Halil Öztürk ile mevcut ilçe başkanı Özer Anaç'ın adaylığına da kesin gözüyle bakılıyor.

4 isim 29 Ekim'de Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşünde buluştu.

Fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan Erman Aydıngün, "Birlik beraberlik ruhu budur. Nilüfer'i Nilüfer yapan budur. Cumhuriyet Halk Partimizin çok değerli isimleri ile birlikte Cumhuriyet Bayramı hatıramız." notunu düştü.

Fırat Yılmaz, aynı fotoğrafı "El ele, kol kola, omuz omuza..." notuyla paylaşırken, Murat Halil Öztürk de "Birlikte çok güçlüyüz" ifadelerini kullandı.

İlçe Başkanı Özer Anaç da "Nilüfer demek hoşgörü demek... Nilüfer demek birlik, beraberlik demek... Nilüfer demek, demokrasiyi özümsemek demek... Nilüfer demek Cumhuriyet'i kol kola, omuz omuza kutlamak demek..." mesajı verdi.

Yürüyüşte Nilüfer adaylarıyla yaptığı görüşmeyi bugünkü köşesinde aktaran Olay gazetesi Yazarı Mustafa Özdal, adayların yapıcı mesajlar verdiğini belirterek, "'Biz sadece kongre gününe kadar adayız. Kongre bittikten sonra, kim kazanırsa ona destek veririz' diyorlar. Yani parti içi iktidar mücadelesinin, genel iktidar mücadelesinden önemli olmadığını söylediler." ifadelerini kullandı.