Bursa
Çok Bulutlu
24.5°

CHP Nilüfer'de büyük huzursuzluk

BURSA , 13 Ağustos 2020 Perşembe, 18:47

Geçtiğimiz hafta enBursa.com'da yayınlanan ve büyük ses getiren CHP Osmangazi İlçe Başkanlığı'ndaki skandalın ardından bu kez CHP Nilüfer İlçe Teşkilatı şok iddialarla çalkalanıyor.

CHP Nilüfer'de büyük huzursuzluk

CHP Osmangazi İlçe Başkanlığı'nda yaşanan skandalın yankıları devam ederken bu kez de CHP Nilüfer'de ortalık karıştı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin deyim yerindeyse Bursa'daki kalesi konumunda bulunan Nilüfer'den gelen iddialar kafalarda soru işareti oluşturuyor. Parti içi demokrasiye önem verdiklerini ve bu konularda çalışmalar yaptıklarını her fırsatta dile getiren CHP Nilüfer İlçe Teşkilatı'nda görevli olmayan bazı isimlerin oluşturduğu tahakkümün isyan ettiren boyutlara ulaştığı ifade ediliyor. Yaşanan rahatsızlıklara karşın teşkilattan şimdiye kadar herhangi bir açıklama gelmemesi kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Nilüfer'de seçilmiş belediye meclis üyelerinin karar alma sürecinde parti içi demokrasiyi hiçe sayılarak dışarıda bırakıldığı, mahalle teşkilatı üyelerinin ise bazı isimlerin büyük baskısı altında kaldığı söylenirken, seçilmişler dışındaki bazı şahısların karar verme merciinde oldukları dile getiriliyor. Özellikle 'Şemsi Oğuz' isimli şahsın bağlantıları ve teşkilatı üzerindeki etkisi üzerinde ciddi spekülasyonlar oluşurken, Oğuz'un belediyedeki ihalelerde dahi etkin bir rol oynadığı, ihale süreçlerinden çıkar sağladığı öne sürülüyor.

Ortaya atılan iddialar ve yükselen tepkiler dolayısıyla CHP Nilüfer İlçe Teşkilatı'nda yakın zamanda kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor.