Bursa
Parçalı Bulutlu
18.8°
enBursa Haber

CHP lideri Kılıçdaroğlu Bursa'da

BURSA , 28 Şubat 2019 Perşembe, 13:05

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Bursa'daydı. Temaslarına Kestel'den başlayan Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın açıklamaları vardı. Kılıçdaroğlu, Aktaş'ın"Nerede bu devlete ve bayrağa savaş açmış; Türkan Saylan, Uğur Mumcu, Nazım Hikmet, Bahriye Üçok, nerede dinle diyanetle problemi olan adam varsa hepsinin ismini belirli merkezlere verdi" şeklindeki sözlerine "Kaybedeceklerini gördükleri için tarihe, bize saldırıyorlar, insanlara saldırıyorlar" diye yanıt verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu Bursa'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bursa'daki ilk durağı Kestel oldu.

FOTOĞRAFLARLA KILIÇDAROĞLU'NUN BURSA TEMASLARI

Kestel'de sivil toplum örgütü temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Bursa'nın tarihsel dokusunun zedelendiğini belirterek, kentin değişim ve dönüşüme ihtiyacı olduğunu söyledi. Bir belediye başkanına düşen en önemli görevin kentte birliği sağlamak olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, "Yoksul semtlere pozitif ayrımcılık yapacağız. Oradaki hayat standardını da Nilüfer'de yaşayanların hayat standardına çekeceğiz" dedi.

İşsizlik ve açlıkla mücadele edeceklerini ifade eden CHP lideri, "Yoksul ailelerde doğalgaz ücretinin, elektrik ücretinin belli bir miktarını belediye karşılayacak" diye konuştu.

Partililerden kışkırtmalara karşı dikkatli olmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

'KIŞKIRTMALARI DUYMAYIN GÖRMEYİN'

"Kaybedeceklerini gördükleri için tarihe, bize saldırıyorlar, insanlara saldırıyorlar. Uğur Mumcu'ya, Bahriye Üçok'a saldırıyorlar. 'CHP'lileri nasıl kışkırtıp nasıl sokağa çekeriz' diye. Bunların hiç birisini görmeyin, duymayın. Tek hedefimiz bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirmek."

CHP BURSA İL BAŞKANI VE MUSTAFA BOZBEY'DEN AKTAŞ'A YANIT

İktidarın, 17 yılın sonunda 80 milyonu soğan kuyruğuna soktuğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Bursa vaat ediyoruz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Kestel'in ardından geçtiği Gürsu'da KOBİ temsilcileriyle buluştu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN "KRİZ DAHA DA DERİNLEŞECEK" UYARISI

Gürsu'nun Anadolu'yu yansıttığını belirten Kılıçdaroğlu, belediye başkan adaylarının ulaşım ve suyu ucuzlatacacağını söyledi.

'GELİN FUNDA BAŞKANI SEÇELİM'

Gürsu adayı Funda Türkcoş Pekiner için oy isteyen CHP lideri, "AK Parti'li kardeşlerim, ülkücü kardeşlerim, İYİ Parti'li kardeşlerim, CHP'li kardeşlerim, hangi partiden, kimlikten, inançtan olursa olsun, gelin hep beraber Gürsu'da bir tarih yazalım. Gelin Funda başkanı belediye başkanı seçelim. Gelin Gürsu'nun kaderini değiştirelim. Bizim kaderimiz yoksulluk olmamalı, biz de gülmeliyiz, eğlenmeliyiz, koşmalıyız, bizim de çocuklarımız parka gitmeli. Bizim de çocuklarımız daha iyi okullarda okumalı, daha iyi yerlerde tedavi olmalıdır. Funda başkan bunların tamamını sağlayacak. Onun adına ben size söz veriyorum" dedi.

Göldeki ada kırmızıya büründü
Göldeki ada kırmızıya büründü
Çırılçıplak soyup dövdüler
Çırılçıplak soyup dövdüler
Koruma altındaki 'Porsuk' görüntülendi
Koruma altındaki 'Porsuk' görüntülendi
Sümela Manastırı'nda en zor görev onlarındı!
Sümela Manastırı'nda en zor görev onlarındı!