Bursa
Çok Bulutlu
25.7°

CHP'li vekilden 'sahte emeklilik' tepkisi!

GÜNCEL , 16 Ocak 2020 Perşembe, 13:25

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Meclis'te yaptığı konuşmada geçtiğimiz gün ortaya çıkarılan 'sahte emeklilik' skandalına değinerek mağdur olanların sorunlarının çözülmesini istedi.

CHP'li vekilden 'sahte emeklilik' tepkisi!

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Genel Kurul'da yaptığı konuşmada AK Parti'nin yurttaş çıkarlarını yurt içinde ve yurt dışında koruyamadığını söyledi.

Türkiye'nin saygınlığına zarar veren olayların yaşandığını kaydeden Çakırözer, "Ulusal çıkarlarını koruyamayan bu iktidar yurt dışındaki gurbetçilerimizin de çıkarlarına sahip çıkamamakta. Bakın, son günlerde basında görüyoruz, binlerce gurbetçimizi yurt dışında dolandıran şirketler var. Bu dolandırıcılığın bedeli, bizim yurt dışında on yıllardır emeğini ortaya koyan, o kazandığını Türkiye'ye gönderen gurbetçilerimizden çıkarılmak isteniyor, emeklilikleri iptal ediliyor. Hem dolandırılıyorlar hem emeklilik için verdikleri para ve bugüne kadar kazandıkları kaybediliyor. Onlara sahip çıkmamız gerekir. Biz onların emeklilikle kazanacakları hakları düşürmekteyiz. Dolandırıcılara gün doğmakta. Âdeta "Niye kandırıldınız?" diye vatandaşlara ceza kesiyoruz ama bu dolandırıcılara hiçbir şekilde söz söylenmiyor. Gurbetçilerimiz de mutlaka dış politikamızın bir parçası olmalıdır, yalnız bırakılmamalıdır. Son söz olarak, dış politikada itibar kendi çıkarlarınızı ulusun çıkarlarının önüne koymamaktan geçer; iç barıştan, demokrasiden, hukuk devletinden geçer; yurtta sulh, cihanda sulh ilkesinden geçer" ifadelerini kullandı.