Bursa
Açık
22.3°

CHP'li vekilden 'giderleri devlet ödesin' talebi

EKONOMİ , 02 Nisan 2020 Perşembe, 01:17

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Meclis'te yaptığı konuşmada, TIR şoförünün söylediklerinden dolayı gözaltına alınmasını eleştirdi.

CHP'li vekilden 'giderleri devlet ödesin' talebi

TIR şoförü Malik Yılmaz'ın söylediklerinden dolayı gözaltına alınmasına CHP'den eleştiri geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Meclis'te yapmış olduğu konuşmada bu konuya değindi.

'GİDERLER DEVLET TARAFINDAN KARŞILANMASINI TALEP EDİYORUZ'

Yalım, "Dün TIR şoförü kardeşim Malik Yılmaz'ı söylediği sözlerden ötürü gözaltına alıp daha sonra da ifadesi alındıktan sonra bırakan Süleyman Soylu'yu ve de Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü buradan kınıyorum. Çünkü şoför kardeşim Malik Yılmaz aynen şunu söyledi: "Emekli değilim, memur değilim; işçiyim, TIR şoförüyüm, zengin değilim, çalışmazsam elektriğimi, suyumu, gazımı, kiramı ödeyemem. Bunları ödeyemezsem ha virüsten ölmüşüm, ha çocuklarıma ekmek götüremezsem kederden ölmüşüm." Onun için "Evde kal." diyorsanız bütün şoförlerimizin ve de kapatılan tüm sektörlerde çalışan işçilerimizin, personelimizin bütün giderlerinin devlet tarafından karşılanmasını tekrar talep ediyoruz." dedi.