Bursa
Çok Bulutlu
30.2°

CHP'li vekilden flaş EYT açıklaması!

GÜNCEL , 15 Ocak 2020 Çarşamba, 11:30

CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, EYT'linin sorunlarının TBMM'de defalarca dile getirilmesine rağmen herhangi bir adım atılmamasını eleştirdi.

CHP'li vekilden flaş EYT açıklaması!

CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, EYT'lilerin sorunlarını bir kez daha Meclis'e taşıdı. EYT'lilerin sorunlarının TBMM'de uzun süredir gündeme getirilmesine rağmen bir adım atılmamasını eleştiren Özkan, Emeklilikte Yaşa Takılanların kazanılmış haklarının ellerinden alındığını, emekli olamadıkları gibi başta sağlık olmak üzere hiçbir haktan faydalanamadıklarını söyledi.

AK Parti İktidarının EYT'lilerin haykırışlarına kulak tıkadığını söyleyen CHP'li Yüksel Özkan, "Yıllardır emeklilikte yaşa takılanların sorunları gündeme gelmesine rağmen, iktidar tarafından hiçbir adım atılmamıştır. EYT'lilerin kazanılmış hakları ellerinden alınmıştır; emekli olamadıkları gibi, başta sağlık olmak üzere, hiçbir haktan yararlanamamaktadırlar. AK PARTİ iktidarı bugüne kadar EYT'lilerin haykırışına kulak tıkadı. AK PARTİ'nin gündeminde EYT yok, Kanal İstanbul var. Başta esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere, emeklilik yaşını beklerken çalışamayanlar sağlık hizmetinden faydalanabilmek için her ay genel sağlık sigortası primi ödemek zorundalar. Bu da EYT'lilerin mağduriyetini daha da artırmaktadır. EYT'lilerin tüm hakları verilmelidir." diye konuştu.