Bursa
Açık
29.1°

CHP'li vekilden EYT açıklaması! 'Bu ülke bu zenginliğe sahip...'

EKONOMİ , 26 Ağustos 2019 Pazartesi, 18:39

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, EYT'lilerin yanında olduklarını belirterek, "Maliyet gerekçesini kabul etmiyoruz. Bu ülke EYT'lilerin hakkını verecek zenginliğe sahip" dedi.

CHP'li vekilden EYT açıklaması! 'Bu ülke bu zenginliğe sahip...'

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği'nin (BEYD) açılış törenine katıldı.

Altaca Kayışoğlu, enbursa.com mikrofununa şu açıklamayı yaptı:

'KAZANMANIN YOLU ÖRGÜTLÜ MÜCADELE'

"Kazanmanın, başarmanın birinci yolu örgütlü mücadeleden geçer. EYT'liler bu konuda, başta sosyal medya olmak üzere gerçekten çok kararlı bir şekilde örgütlü bir mücadele yürütüyorlar. Bunun yasal bir zemine oturtulmuş olması, Bursa'da da EYT derneğinin açılmış olmasını çok önemsiyorum.

'BU HAK EDİLMİŞ'

Meclis'te zaten bütün EYT'lilerin takip ettiği gibi biz üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Gerek kanun teklifleriyle gerek araştırma önergeleriyle EYT'lilerin sorunlarını çözmek ve hakları olan emekliliği kazanmaları için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına da destek veriyoruz, önemsiyoruz bu çalışmaları... Bu hak edilmiş bir şey. Haksız bir şekilde talep edilen erken emeklilik vs. değil. Bunu hepimiz biliyoruz. 99'da çıkan yasayla daha önceden kazanılmış hakları olan emeklilik ötelenmiş oldu. Dolayısıyla yaşa takılanlar, hak ettkleri emekliliklerini istiyorlar. Biz de yanlarındayız.

'İSRAFTAN KISILIRSA...'

Hazine'ye yük getireceği vs... gibi gerekçeleri kabul etmiyoruz. Çünkü biliyoruz ki eğer bir takım yerlerden, israftan kısılırsa eminiz ki hak ve adaletli bir şekilde dağılım gerçekleşirse, gelirde, vergide her yerde adalet olursa bu anlamda EYT'lilerin hakkı verilir. Bu ülke bu zenginliğe sahip.'