Bursa
Parçalı Bulutlu
7.1°
enBursa Haber

CHP'li Sarıbal'dan EYT'lilere tam destek

GÜNCEL , 01 Ağustos 2019 Perşembe, 21:20

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği'ne ziyarette bulundu. Derneğe üye de olan Sarıbal, "Ne iktidarlardan ne egemenlerden ne paşalardan ne ağalardan ne bürokratlardan hiçbir şey istemeyin. Başarıya ulaşmanızın tek yolu haklı mücadelenizdir" dedi.

CHP'li Sarıbal'dan EYT'lilere tam destek

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSDD), sesini daha gür bir şekilde duyurmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

EYT'lilerin sesine kulak veren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği'ne ziyarette bulundu.

Sarıbal, BEYTD Kurucu Başkanı Turgay Ölüç ile fikir alışverişinde bulunarak EYT'lilerin yaşanan mağduriyeti dinledi.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Sarıbal, hükümeti eleştirdi.

Türkiye'de dünyaya gelen her çocuğun borçlu doğduğunu savunan Sarıbal, "30 yıl boyunca her doğan çocuk havaalanını yapan şirkete, Osmangazi Köprüsü'nü yapan şirkete, Akkuyu Nükleer Santralini yapacak şirkete para ödeyecek" dedi.

Yol zor olduğunu, ancak imkansız olmadığını belirten Sarıbal, "Gerçekleri görmezsek geleceğimizi sağlam inşa edemeyiz. Bu mümkün. Bunun artık partisi martisi kalmadı. Biz 5 parti yanyana geldik, kurumsal olarak 2 parti, ama sandıkta toplumsal muhalefetin bütüm kesimleri yanyana gelerek, yerel seçimleri inşa ettik. Ortak noktamız Türkiye'ydi. Bu bataklıktan çıkarız. Tek ihtiyacımız birliktelik. Farklılıklarımızı terörize edecek bir mekanizmayla da karşı karşıyayız. Birbirinizle konuşmadan birbirinize düşman olmayın. Ne iktidarlardan ne egemenlerden ne paşalardan ne ağalardan ne bürokratlardan hiçbir şey istemeyin. Başarıya ulaşmanızın tek yolu haklı mücadelenizdir, birlikteliğinizdir" diye konuştu.

Sarıbal, ziyaretini sosyal medya hesabından da "Bursa #EYT Derneği'nin açılışına katılarak, kazanılmış hakları için mücadele eden arkadaşlarımıza, desteğimizi bir kez daha ifade ettik. Tekrar edelim, EYT'liler yasa geriye işletilerek gasp edilmiş haklarını istiyor ve sonuna kadar haklılar." mesajıyla paylaştı.

Sarıbal, ziyarette üyelik formunu doldurup imzalayarak Bursa EYT Derneği'ne üye de oldu.