Bursa
Parçalı Bulutlu
20.2°

CHP'li Özkan: Büyükşehir'in çirkin kararını kınıyorum

GÜNCEL , 05 Eylül 2020 Cumartesi, 10:28

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, enBursa.com hakkında Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan yıkım kararını eleştirerek, "Her gün Bursalılara doğru haberleri ulaştırmayı ilke edinmiş bir medya grubuna yapılan bu çirkin kararı ve altında imzası bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı'nı kınıyorum" dedi.

CHP'li Özkan: Büyükşehir'in çirkin kararını kınıyorum

enBursa.com'un kuruluşundan bugüne kadar özgür ve tarafsız haber politikası ile hareket ettiğini ve Bursa basının değerli kalemlerini bünyesinde topladığını vurgulayan Özkan, Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yıkım kararına tepki gösterdi.

Özkan, "Daha sözleşmesi bile dolmadan alınan yıkım kararının bu kadar aceleye getirilmesi manidardır. Hükümetin 'yandaşı' olmayan tüm medya gruplarına uyguladığı baskı ve sindirme politikasını anlaşılan o ki sayın Alinur Aktaş da üzerine vazife alarak uygulamak istemiş, ancak ilgili mahkemenin vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararını hesap edememiştir. Bursalıların gözünde puan kaybetmeye devam eden Alinur Aktaş, ilk seçimde kaybedeceği kesin olarak görülen koltuğunda hesap hataları yapmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı

"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI'NI KINIYORUM"

"Her gün Bursalılar a doğru haberleri ulaştırmayı ilke edinmiş bir medya grubuna yapılan bu çirkin kararı ve altında imzası bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı'nı kınıyorum" diyen Özkan, yerel ve ulusal basının susturulmasına yönelik hukuk temelinden yoksun tüm kararları kınadığını da sözlerine ekledi.