Bursa
Çok Bulutlu
8.7°

CHP'li o isimden Erdoğan'a EYT tepkisi!

GÜNCEL , 19 Şubat 2020 Çarşamba, 22:56

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Ayhan Barut, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a emeklilikte yaşa takılanlar hakkında sergilenen tutumdan dolayı eleştiride bulundu.

CHP'li o isimden Erdoğan'a EYT tepkisi!

Yurttan Sesler'in haberine göre, Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Ayhan Barut, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözülmemesi sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi.

'BUNLAR VERDİKLERİ SÖZLERİ UNUTUYORLAR'

Barut'un yaptığı açıklamada, "Herkesin bildiği gibi Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak bilinen, ellerinden emeklilik hakkı alınan, doğru ifadeyle adeta hakları gasp edilen milyonlarca yurttaşımız var.Yıllar içinde kangrene dönüşen bu sorunla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce Vedat Bilgin'i görevlendirip sorunun çözümü için bir çalışma yapıldığını duyurmuştu. Dört gözle bu çalışmayı bekliyorduk ama Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 'Gündemimizde yok', başka bir bakan Zehra Zümrüt Selçuk ise "Popülist yaklaşamayız" dedi. Aklımızla alay eder gibi, yurttaşlarımızın umutlarıyla oynadılar. Şimdi de kamuoyuna Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan toplantıda bir milletvekilinin emeklilik yaşıyla ilgili sıkıntıları dile getirdiği, EYT mağdurlarının çalışmaya devam etseler bile maaşlarının düşmemesi için yeni çalışma önerisinde bulunduğu söyleniyor. Bizim karnımız bu yalanlara artık tok. Bunlar hep verdikleri sözleri unutuyorlar. Hani EYT sorunu ortadan kalkacaktı? Bunların yalanlarına inanmayacağız ve milyonlarca mağdur yurttaşımız için mücadeleyi sürdüreceğiz." ifadeleri yer aldı.