Bursa
Çok Bulutlu
12.5°

CHP'li Gürer: Koronada en büyük mağdur EYT'liler

EKONOMİ , 09 Nisan 2020 Perşembe, 23:54

CHP Niğde Milletvekili Ömer fethi Gürer, korona sürecinin sonunda en mağdur kesimin EYT'liler olacağını belirterek, "Bu süreçte işsiz kaldılar, sürecin sonunda da işe döndürülmeyecekler. Birçok işveren bunu bahane olarak kullanacak" dedi.

CHP'li Gürer: Koronada en büyük mağdur EYT'liler

CHP Niğde Milletvekili Ömer fethi Gürer, Youtube'da yayın yapan Emeklilik TV'nin yayınında açıklamalarda bulundu.

EYT'lilerin yıllarca devlete prim ödediğini ve şimdi de emeklerinin karşılığını istediğini belirten Gürer, "Hak etmediklerini değil haklarını istiyorlar" dedi.

Korona salgınıyla 65 yaş üstü vatandaşlara evde kal çağrısıyla EYT'lilerin mağduriyetini bir kez daha Meclis gündemine taşıdığını kaydeden Gürer, aile sigortasının önemine değindi.

Aile sigortasının sorun yaşayan herkes için çözüm üreten bir sistem olduğunu ifade eden Gürer, "EYT'liler için mutlaka bir düzenleme yapılarak, emekli edilmelerinin yolu açılmalıdır" diye konuştu.

Meclis'e verdiği yasa teklifiyle EYT sorununu gündemde tutma gayretinde olduğunu söyleyen Gürer, "Bütün siyasi partilerin birlikte hareket etmesine ihtiyaç var. Komisyonda tartışılmalı. Dernekler dinlenmeli. Büyük bir sorun, milyonları etkiliyor." ifadelerini kullandı.

Korona sürecinin sonunda en mağdur kesimin EYT'liler olacağını kaydeden Gürer, "Bu süreçte işsiz kaldılar, sürecin sonunda da işe döndürülmeyecekler. Birçok işveren bunu bahane olarak kullanacak" dedi.

İşçi çıkarmanın geçici süreyle yasaklanmasının kesin bir çözüm olmayacağını savunan Gürer, "Bu bir anlayış meselesi" diye konuştu.

Örgütlü toplumun önemine değinen Gürer, "EYT sorununda insanların ayrışmaması gerekir. Partisi yokl bu işin. AKP'lisi, CHP'lisi, MHP'lisi hepsi etkileniyor" dedi.

Ünlülerin bilinmeyen hastalıkları
Ünlülerin bilinmeyen hastalıkları
Yaz ve kış bir arada
Yaz ve kış bir arada
Bursa kaplıcalarında yeni dönem
Bursa kaplıcalarında yeni dönem
'Hatalıyım sıkıyorsa ara' yazdı, kaza yaptı
'Hatalıyım sıkıyorsa ara' yazdı, kaza yaptı