Bursa
Parçalı Bulutlu
12.9°

CHP ile MHP arasında EYT polemiği

GÜNCEL , 08 Kasım 2019 Cuma, 13:36

Emeklilikte yaşa takılanlar siyaset gündeminde yer bulmaya devam ediyor. EYT konusu son olarak MHP ile CHP arasında polemik konusu oldu.

CHP ile MHP arasında EYT polemiği

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, EYT'lilerin tepkisine yol açan açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

Enginyurt, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "CHP'nin vagonuna yük taşınıyor. Parti kuracağız sözleriyle EYT mücadelesi farklı mecralara götürülüyor. EYT hiç kimsenin parti kuracağı, hiç kimsenin lamba yakıp söndüreceği, hükümete kafa tutacağı bir mücadele merkezi değildir" dedi.

Enginyurt'un Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nden sert tepki geldi. HABERE GİT

Enginyurt'un "EYT'liler CHP'nin vagonuna yük taşıyor" sözleri CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'i de kızdırdı.

Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

'EYT'LİLERE KAZIK ATAN PARTİSİ'


"İsmini anmaya gerek olmayacak bir ağızdan doğru bir şey çıkmış. EYT'lilere kazık atanlar partisinin bir ismidir. Seçimden önce EYT'lilerden oy toplayıp, kanun teklifleri Meclis gündemine gelince 'hayır' oyu verenlerdir. 'Evet' oyu veren, sözünü tutmaya çalışan grup başkanvekilini partiden ihraç edenlerdir. EYT'lilerin bunlara tepki göstermesi normaldir. EYT'lilere destek veren CHP'ye gönülden destek vermeleri, CHP'nin memnuniyetle takip ettiği bir durumdur. Parti kurmalarına gerek yoktur, onların partileri ekmek partisidir. Parti kurmaya ihtiyaçları yok, onlar kendilerini kandıranlara oy vermeyip destekleyenlere oy vereceklerini söyleyince en ciddi gücü ellerine geçirmiş durumdadırlar."