Bursa
Açık
24.7°

CHP İl Başkanı Karaca'dan Büyükşehir'e baz istasyonu sorusu

BURSA , 04 Haziran 2020 Perşembe, 17:34

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Kestel Yenimahalle'de yaptığı ve içerisinde yürüyüş alanları, çocuk oyun alanı, amfi tiyatronun da bulunduğu Botanik Parkı'na baz istasyonu kurulması için izin vermesine CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca'dan tepki geldi. İddiaya göre temeli kazan ekibin "Reklam panosu yapılacak", "kanalizasyon çalışması yapıyoruz" diyerek başlattığı çalışmanın baz istasyonu projesi olduğu ortaya çıkınca mahalleli tepki gösterdi ve çalışmalara ara verildi. Park alanının son ziyaretçisi ise CHP İl Başkanı İsmet Karaca oldu.

CHP İl Başkanı Karaca'dan Büyükşehir'e baz istasyonu sorusu

İl Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Asa, Büyükşehir Belediye Meclis Sözcüsü Osman Ayradilli ve CHP Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan ile parkta incelemelerde bulunan CHP İl Başkanı İsmet Karaca, bu parkta 4 ay önce de baz istasyonu kurma girişimi olduğunu ve tepkiler üzerine durdurulduğunu hatırlatarak, "Kimse sağlığımızı hiçe sayma hakkına sahip değil. Kestel halkı burada baz istasyonu istemiyor. Baz istasyonu, yerleşimin dışında da yapılabilir. Bu haklı taleplerinde sonuna kadar Kestellilerin yanındayız" dedi.

"BURSA KAMUOYU BU SORULARA CEVAP BEKLİYOR"

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin birçok noktaya baz istasyonu için 'yer seçim belgesi' verdiğinin konuşulduğunu vurgulayan Karaca şunları söyledi:

"Kaç adet baz istasyonuna olumlu görüş verilmiştir? Bu baz istasyonlarının yıllık kiralama bedelleri nedir? GSM şirketleri tarafından talep edilen baz istasyonu kurulum noktalarında bulunan ilçe belediyelerinin imar planı ve ruhsat süreçlerinin işletilmesi dikkate alındı mı? Bu soruların cevabını merak ediyoruz."