Bursa
Açık
17°

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karabıyık'tan Bursa Büyükşehir'e sert tepki

BURSA , 04 Eylül 2020 Cuma, 18:31

enBursa.com'un 'geçici' binası hakkında hukuksuz bir şekilde yıkım kararı çıkaran Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bir tepki de CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık'tan geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karabıyık'tan Bursa Büyükşehir'e sert tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, enBursa.com hakkında verilen yıkım kararına tepki gösterdi.

Karabıyık, "Halkın tarafsız haber alma hakkı vardır, basını kısıtlamak aynı zamanda halkın özgür ve tarafsız haber alma hakkını da kısıtlamaktır. Anayasanın 28. maddesi 'Basın hürdür sansür edilemez' der. Basın özgürlüğü son yıllarda artan bir şekilde çeşitli yollarla kısıtlamaya çalışılmaktadır. Bu ülkede yürekli, cesur, haber peşinde koşan gazeteciler var. Halkın aydınlanmasını, bilgilenmesini sağlamak için mücadele eden, özgürlükten, demokrasiden, hukuktan, adaletten yana olan gazeteciler var. Bu zor günlerde bile onlar halkı bilgilendirmek için günün 24 saatinde çalışıyorlar. Herhangi bir gazeteci ya da basın yayın organı yıldırma, hesap sorma gibi karşılıklara maruz bırakılmamalıdır" ifadelerini kullandı.