Bursa
Parçalı Bulutlu
7.6°
enBursa Haber

CHP'den Bursaspor'u kurtaracak teklif

BURSASPOR , 12 Temmuz 2019 Cuma, 10:11

Bursa protokolünün Bursaspor yönetimiyle bir araya geldiği toplantıda, CHP'lilerin, kulüp borçlarıyla ilgili dikkat çekici bir teklif sunduğu öğrenildi. O teklif neydi, hayata geçirilebilir mi, toplantıda neler oldu? İ

CHP'den Bursaspor'u kurtaracak teklif

Bursa protokolü, Vali Yakup Canbolat başkanlığında 5 Temmuz Cuma günü Bursaspor Başkanı Mesut Mestan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Olay gazetesi Yazarı Mustafa Özdal, o toplantıda CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş ve Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'in kamuoyuna yansımayan bir teklif sunduğunu yazdı.

Özdal'ın "CHP'liler Bursaspor borcu için ne teklif ettiler?" başlıklı yazısından bir bölüm şöyle:

ÖZLÜCE'DEKİ 80 DÖNÜMLÜK HAZİNE ARAZİSİ

"CHP'liler, Bursaspor'un 400 milyonu aşan borcunu tek kalemde silmek için Özlüce Tesisleri'ndeki 80 dönümlük arsanın satılıp, tüm borçların ödenmesi teklifini yapıyor.

Bunun için önce söz konusu arazi plan değişikliğiyle ticari alana dönüştürülecek, ardından ihaleye çıkılarak satılacak.

Bursaspor da antrenmanını Vakıfköy Tesisleri'nde yapacak.

CHP'lilerin hesabına göre, Hazine arazisinin değeri en az 400 milyon lira.

Bu da tüm borçları neredeyse sıfırlıyor."

İKTİDAR CEPHESİ SICAK BAKMADI

Milletvekillerinin de katıldığı toplantıda iktidar cephesinin teklife sıcak bakmadığı belirtildi. Bunun gerekçeleri ise şöyle:

  • Yasal engel var. Hazine arazisinin mülkiyetinin bir kulübe devredilerek borcunun sıfırlanmasının, yasal bir alt yapısı yok.
  • İlgili bakanlığın bu teklife vereceği yanıt soru işareti.
  • Hazine arazisi yoluyla bir kulübün borcunun sıfırlanması emsal teşkil edebilir. Borcu olan diğer kulüpler de aynı yöntemle borçlarının silinmesini isteyebilir.