Bursa
Açık
9.3°

CHP'de ön seçim hayal!

BURSA , 24 Eylül 2019 Salı, 20:28

Erken seçim olasılığına karşı kolları sıvayan CHP, genişletilmiş bölge toplantılarıyla hazırlıklarına başladı. İl örgütlerinden tek adaylı kongre isteyen CHP yönetiminin ön seçime de kapıları kapattığı belirtildi.

CHP'de ön seçim hayal!

CHP'nin Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın geçen hafta sonu Bursa'da düzenlenen genişletilmiş bölge toplantısının basına kapalı bölümünde verdiği mesajlar basına yansıdı.

Olay gazetesi Yazarı Mustafa Özdal'ın aktardığına göre, Salıcı, toplantıda 6 net mesaj verdi:

'İÇ ÇEKİŞMELERİ BIRAKALIM'

"Tüm kamuoyu anketlerinde partimizin oy oranı yüksek çıkıyor. Artık iktidara yürüyen bir partinin üyelerisiniz. İç çekişmeleri bırakalım. Enerjimizi içe değil, iktidar olmaya harcayalım."

'BAŞKANLARA SAHİP ÇIKIN'

"Belediye başkanlarımıza sahip çıkalım. Onların yapacağı işler genel iktidara giden yolumuzu açacak. Kamuoyu önünde onları yıpratacak açıklamalardan uzak durun."

'HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN'

"Belediye başkanlarımız da örgütün işlerine karışmasın. Örgüt, örgüt işlerine, belediye başkanları da hizmetlere odaklansın. Herkes işini yapsın."

'TEK ADAYLI KONGRE YAPALIM'

"Önümüzde kongreler var. Bu bir karar değil ama tek adaylı kongrelerden yanayız. Aranızda uzlaşın ve güçlü isimler etrafında birleşerek tek adaylı kongreler yapalım."

'ÖN SEÇİM ÖNEMİ KALMADI'

"Ön seçimin partimizin oy oranlarına etkisinin olmadığı geçmiş seçimlerde ortaya çıktı. Ayrıca mesela İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da Mansur Yavaş ön seçime girselerdi sandıktan çıkamazlardı. Ancak biz bu arkadaşlarla seçim kazandık. Milletvekili genel seçiminde il başkanları ve genel merkezle koordineli bir şekilde adayların belirlenmesinden yanayız. Ayrıca artık ittifaklarla seçime gidiliyor. Bu nedenle ön seçimin de önemi azaldı."

'ERKEN SEÇİME HAZIR OLUN'

"CHP'nin gündeminde erken seçim yok ama mutlaka erken seçim olacağını düşünüyoruz. Erken seçime hazırlıklı olalım."

Denizde milyon dolarlık bayram keyfi
Denizde milyon dolarlık bayram keyfi
Türk sinema sektörü çekimlere başlıyor
Türk sinema sektörü çekimlere başlıyor
MHP lideri geleneği bozmadı
MHP lideri geleneği bozmadı
Bodrum'da sessiz bayram
Bodrum'da sessiz bayram