enBursa Haber

CHP'de Nilüfer'e 'özgür' adaylar

BURSA , 14 Eylül 2018 Cuma, 10:03

Yerel seçim hazırlıklarının hız kazandığı CHP Bursa'da Büyükşehir düğümünün hafta sonu çözülmesi beklenirken, CHP'nin Bursa'daki kalesi konumunda olan Nilüfer için de aday adayları ortaya çıkmaya başladı. İşte CHP Bursa'dan son kulisler...

CHP'de Nilüfer'e 'özgür' adaylar

CHP Bursa İl örgütünde yerel seçim hazırlıkları hız kazandı. Gemlik ve Gürsu adaylarını aylar öncesinden kamuoyuna açıklayan CHP'de asıl merak konusu Büyükşehir, daha doğrusu Mustafa Bozbey'in Büyükşehir'e aday olup olmayacağı...

Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz, konuyla ilgili bugünkü köşesinde "Bozbey Büyükşehir'e giderse, CHP Nilüfer adayı Özgür Şahin" başlığında şunları yazdı:

'BOZBEY BÜYÜKŞEHİR'E, AYDIN OSMANGAZİ'YE, ŞAHİN NİLÜFER'E'

"CHP'nin yerel seçim yol haritası yavaş yavaş belli oluyor. Örneğin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kafasındaki Bursa Büyükşehir'in Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'le, Osmangazi'nin de Bursa Milletvekili Erkan Aydın'la kazanılacağı düşüncesi artık biliniyor.

Bu noktada...

Bozbey'in 31 Mart'ta CHP Büyükşehir Adayı olmayı kabul etmesi halinde Nilüfer'e gösterilecek aday önem kazanıyor.

Nitekim...

Bu yönde ilk adımı İl Başkan Yardımcısı olarak yönetimde olan ve geçmişte Nilüfer İlçe Başkanlığı yapan özgür Şahin attı. Bozbey'in aday olmaması halinde kendisinin Nilüfer Adayı olduğunu açıklayan Şahin, hafta başında İl Başkanı Hüseyin Akkuş'un Kılıçdaroğlu ile görüşmesine de katılmış ve anı fotoğrafında yer almıştı.

Açıklamasını parti örgütünden destekleyenlere karşılık, kongrede yarıştığı CHP Nilüfer yönetiminden tepki geldi."

ŞAHİN: NİLÜFER İÇİN HAZIRIM

İl Başkan Yardımcısı Özgür Şahin, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarla dikkat çekerken, "Ankara'daki görüşme bir aday takdimi değildi" açıklamasını yaptı. Ancak Şahin, Lodos Haber'e yaptığı açıklamada, Nilüfer adayı olduğunu da kamuoyuna deklare etti:

"Nilüfer Belediye Başkanı olarak hizmet etmek bir siyasetçi olarak çok uzun zamandır hedefimdi. Şayet bu dönem Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey bu görev için yeniden aday olmazsa ben CHP Nilüfer Belediye Başkan Adaylığı için hazırım."

ERDURSUN: GENİŞ MUTABAKAT SAĞLANIRSA

Nilüfer için parti örgütünden büyük destek alan bir başka isim daha var. Adı Dr. Ceyhun İrgil ile beraber Büyükşehir için de geçen milletvekili adayı Özgür Erdursun. Erdursun da "İl Başkanım Hüseyin Akkuş, Nilüfer İlçe Başkanım Mehmet Turan Tansal, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve delege arkadaşlarımın da aralarında yer aldığı geniş bir mutabakat sağlanırsa ve destek verilirse Nilüfer Belediye Başkanlığı için aday olurum" açıklaması yaptı.

10 parmağında 10 marifet
10 parmağında 10 marifet
Yer altındaki gizemli dünya: Karaca Mağarası
Yer altındaki gizemli dünya: Karaca Mağarası
Zayıflamayı reddetti
Zayıflamayı reddetti
Yemek sonrası halsizliğe dikkat!
Yemek sonrası halsizliğe dikkat!