Bursa
Çok Bulutlu
5.2°

CHP Bursa İl Başkanı Karaca: 'O köprünün üzerine çıkacağım'

BURSA , 12 Şubat 2020 Çarşamba, 22:04

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, katılmış olduğu canlı yayında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Karaca, "Atatürk Stadyumu adından dolayı yıkıldı" dedi.

CHP Bursa İl Başkanı Karaca: 'O köprünün üzerine çıkacağım'

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa'nın sorunlarıyla ilgili çok önemli çalışmalar yapılacağını söyledi.

'ZULMEDİYORLAR İNSANLARA'

Karaca, "İlk basın toplantımızı veya eylemimizi yarım kalan hastane inşaatında yapacağız. Acemler'deki askeri tesis 110 dönümdü. 100 dönümlük alan tahsis edildi. İki yıl önce 29 Ekim'de açılması planlanıyordu. Şu anda inşaat çürüyor orada. Bir kamu hastanesine bir gecede bin 800 acil hasta girişi yapıldı. Şehrin yirmi kilometre dışına şehir hastanesi yapıldı. Zulmediyorlar insanlara. Parası olmayan birisi için oraya acil gitme şansı hiç yok. Taksi ile gitse çok ciddi paralar ödüyor. Toplu taşıma ile gitse henüz raylı sistem yok. O kadar plansız, programsız yapıldı ki. Bu inşaat kaldı. Hastanelerin acil servisleri savaş filmleri gibi." dedi.

'ACEMLER'DEKİ KÖPRÜLÜ KAVŞAĞIN ÜZERİNE ÇIKIP EYLEM YAPACAĞIM'

Şehrin trafiğiyle ilgili soruya yanıt veren İsmet Karaca, "İkinci eylemi de Alinur Aktaş'ın bitiremediği, o Acemler'deki köprülü kavşak var onun üzerine çıkacağım orada bir eylem yapacağım. Çin 10 günde bir hastane yapıyor ve yıkmak kaydıyla, oradaki bir tane köprülü kavşak aylardır duruyor. Her gün ortalama 210 bin araç geçiyor oradan. Noter eşliğinde Geçit'ten üç araç çıkartacağım. Biri Balıkesir'e, diğeri Eskişehir'e birisi de kent merkezinde bir mahalleye gelsin bakalım hangisi daha çabuk gelecek." şeklinde konuştu.

'ATATÜRK STADYUMU'NUN YIKILMASININ TEK NEDENİ ADI'

Stadyumun yerinin yanlış olduğunu belirten CHP Bursa İl Başkanı Karaca, "Atatürk Stadyumu bizim zafer mabedimizdi. Öngörüsüzlük diye bunu söylüyorum. Stadyumun yeri daha da iyleştirilebilirdi. Özellikle o tarihi dokunun kalması gerekiyordu. Burada Cumhuriyet Dönemi yapılarına düşmanlık var. Yıkılmasının tek bir nedeni var. Bir adından dolayı Atatürk Stadyumu, iki de Cumhuriyet Dönemi yapılarına karşı mevcut iktidarın inanılmaz bir önyargısı var ve ondan bir an önce kurtulmak istiyor.." ifadesini kullandı.