Bursa
Açık
11.6°

CHP Bursa İl Başkanı Akkuş adaylığını açıkladı

BURSA , 18 Ocak 2020 Cumartesi, 12:14

CHP Bursa'da şubat ayında yapılacak kongre öncesi İl Başkanı Hüseyin Akkuş adaylığını açıkladı.

CHP Bursa İl Başkanı Akkuş adaylığını açıkladı

CHP Bursa'da şubat ayında yapılacak kongre öncesi İl Başkanı Hüseyin Akkuş adaylığını açıkladı.

CHP Bursa İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ile milletvekilleri Erkan Aydın ve Yüksel Özkan; Nilüfer, Yıldırım, Osmangazi, İnegöl, Gemlik, İznik, Yenişehir, Mustafakemalpaşa, Keles, Orhaneli, Orhangazi, Gürsu, Karacabey ilçe başkanlarıyla Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan da katıldı.

Akkuş'un açıklamaları şöyle:

"Yenilenen ilçe örgütlerimizle birlikte önümüze bakarak CHP'yi iktidara taşıyacak süreci yönetmek için buradayız.

Bursa'da ulaşım sorunları büyük. Ulaşım master planının olmadığını hepimiz biliyoruz. Kentsel dönüşümle ilgili birçok mağdur yaratıldı. Bununla ilgili de önemli bir süreci yönetmek durumundayız.

'BU ÜLKEYE DEMOKRASİ VADEDİYORUZ'

Bursa'nın ve Türkiye'nin sorunları çok. Sistem değişti, biz doğru yerde durduk. Bursa'da evet oyu çıktı. Bugün gelinen noktada CHP'nin iktidara yürüdüğünü görüyoruz. Dayanışma içinde hareket edersek biz bu ülkeyi yönetiriz arkadaşlar. Ceberrut anlayış son seçimlerde geriletildi. Demokratik parlamenter sistemin yeniden inşaası konusunda CHP gerekeni yapıyor. Adalet mekanizması tükendi. CHP lideri hak hukuk adalet dedi. Kurumsal anlamda sadece CHP kaldı. CHP iktidarını engelleyecek hiçbir şeyie izin vermemeliyiz. CHP Türkiye'ye demokrasi vaadetmektedir. Birden fazla adaylı kongreleri yaşıyoruz Kendi iç demokrasimizi geliştirirken bu ülkeye de demokrasi vaadediyoruz.

'BAŞKA BURSA YOK'

"Başka Bursa yok, ovamız, yeşilimiz katledildi. Bunlara sessiz kalmadık. Doğru bir süreci yönettiğimizi ve yöneteciğimizi düşünüyorum. 9 Şubat'taki kongrede bir dönem daha aday olmayı düşünüyoruz. Bir kitapçık hazırladık. Sizlerin önerileriyle bu kitapçık büyüyecek."