Bursa
Açık
23.6°

CHP Bursa'dan Türk Metal üyesi işçilere destek

BURSA , 25 Ocak 2020 Cumartesi, 13:39

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Minareliçavuş'ta kurulu MCI AKWEL Otomotiv Bursa fabrikasında, sendikaya üye oldukları için işten çıkartılan çalışma arkadaşlarına destek olmak için üretim durdurarak eylem yapan Türk Metal Sendikası üyesi işçilerine destek verdi.

CHP Bursa'dan Türk Metal üyesi işçilere destek

3 vardiya bir arada fabrika bahçesinde eylem yaparak, "direne direne kazanacağız" sloganları atan işçilere konuşan Akkuş, "Biliyorum ki bir çoğunuz asgari ücretle çalışıyorsunuz. Bir çoğunuz evinize, çocuklarınıza ekmek götürüyorsunuz. Bugün burada bir dayanışma kültürünü görüyorum. Ancak, Türkiye'nin bir gerçeği, Bursa'nın da bir gerçeği var. Türkiye'de örgütlenme eksikliği var. Bunlardan bir tanesi sizin burada yapmış olduğunuz direnişin karşılığı olan örgütlenmenizin Türkiye'deki oranı sadece yüzde 10. Bu sadece Bursa'da değil. Türkiye'nin hemen hemen her yerinde aynı, yüzde 8,5 ile 11,5 arasında değişen örgütlü, birbirine dayanışan insanlarsınız" dedi.

"HER KOŞULDA YANINIZDAYIZ"

Akkuş açıklamasına şöyle devam etti:

"Eğer örgütlenmeyi başaramayıp, dayanışma kültürümüzü dışarıda tutarsak. Kendisine artı değer katmaya çalışan sermaye kültürüne yenik düşeriz. CHP olarak sizlerin yanındayız. Her koşulda siz ve sizin gibi düşünen tüm yol arkadaşlarımız için ne yapılması gerekiyorsa hazırız."

...