Bursa
Parçalı Bulutlu
7.1°
enBursa Haber

CHP Bursa'dan Kılıçdaroğlu ve İnce'ye davet

BURSA , 08 Haziran 2018 Cuma, 10:54

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim sürecinde Bursa'ya gelen ilk liderler oldu. İnce ve Kılıçdaroğlu'nun seçim öncesi Bursa'yı bir kez daha ziyaret etmesi planlanıyor.

CHP Bursa'dan Kılıçdaroğlu ve İnce'ye davet

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin Bursa'da Atatürk Stadyumu Meydanı'nda yaptığı mitingle iyimser bir hava yakalayan Bursa İl Örgütü harekete geçti. İnce ve Kılıçdaroğlu'nun seçim öncesi bir kez daha Bursa'ya gelmesi gündemde...

Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'ın verdiği bilgiye göre, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş ikinci tur program için düğmeye bastı:

"İnce'nin sergilediği performans ve artan etkisiyle birlikte Bursa'daki oy oranını daha yukarı taşıma umudu da canlanan Akkuş iki ayrı öneri hazırladı.

Birincisinde...

Muharrem İnce'nin seçimden hemen önce bir kez daha gelip ilçeler turu yapması isteniyor.

İkincisinde...

1 Haziran'daki programında sivil toplum örgütleri ve iş dünyasıyla bir araya gelip muhtarlarla buluşamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu kez muhtarlar için gelmesi isteniyor.

Tarih sorduğumuzda CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş şu cevabı verdi:

'Biz hazırlık yapıp Genel Merkez'e ileteceğiz. Genel Başkanın programı olabilir, fakat Sayın İnce'nin gelmesi zor gözüküyor.'"