Bursa
Parçalı Bulutlu
29.4°

CHP Bursa'da seçim gerilimi kongrelere yansıyacak!

BURSA , 31 Ekim 2019 Perşembe, 12:44

CHP'li Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, 31 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir'de ortaya çıkan sonuçta bazı isimlerin ihmali olabileceğini belirterek, "Seçimlerden sonra Sayın Akkuş ve Sayın Bozbey arasında yaşanan tartışmalar kamuoyuna yansıdı. Muhtemelen bu gerilimin kongrelere yansıması olacaktır" dedi.

CHP Bursa'da seçim gerilimi kongrelere yansıyacak!

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını ve CHP'de yaklaşan kongre sürecini AS TV'de değerlendirdi.

Bursa Hakimiyet yazarları Okan Tuna, Namık Göz ve İlhami Yıldız'ın bugünkü köşelerine yansıyan bilgilere göre, Erdem özetle şu değerlendirmeleri yaptı:

'BAZI İSİMLERİN İHMALİ'

"Seçim sürecinin en başından itibaren Mustafa Bozbey ile birçok kez seçimler konusunda istişarede bulunduk. Bu süreçte anketlere göre yüzde 2,5 önde olduğumuzu zannediyorduk. Ama çıkan sonuçlar anketlerin tam tersi oldu. Kimseyi suçlamak istemem, ama bir şeyler oldu. Bu süreçte bazı isimlerin ihmali olmuş olabilir. Herkesin elinden geldiğini yaptığına inanmak istiyorum. Hatalarımız oldu mu? Oldu. Örgütsel olarak belki biraz daha fazla çalışabilirdik."

'TARTIŞMALAR KAMUOYUNA YANSIDI'

"Sandıklar açıldığında gördük ki bazı yerlerden istediğimiz sonucu alamadık; seçimlerden sonra Sayın Akkuş ve Sayın Bozbey arasında yaşanan tartışmalar kamuoyuna yansıdı. Ama bu seçimlerin sonucu çoğu kez her yerde tartışıldı. Neticede seçimleri kaybettik."

'GERİLİM KONGRELERE YANSIR'

"Muhtemelen bu gerilimin kongrelere yansıması olacaktır. Genel merkezimiz biraz tek adaylı seçimlere teşvik ediyor ama bizim partimizde öyle bir gelenek yok. Biz demokratik ortam içerisinde seçimlerimizi yaparız. Bazen kavga gürültü de olur ama sonra bir arada yürümeyi de biliriz. Yine de öyle olacaktır. Bu gerilim bu seçimlerden sonra azalacaktır. Umuyorum öyle olur."