Bursa
Az Bulutlu
22.6°

CHP Bursa'da korona şoku!

BURSA , 03 Eylül 2020 Perşembe, 10:20

Hafta sonu gerçekleşen CHP Bursa Gençlik Kolları Kongresi'ne katılan bir delegenin test sonucu pozitif çıktı. Kongreye aralarında milletvekillerinin de olduğu yaklaşık 250 kişi katılmıştı.

CHP Bursa'da korona şoku!

CHP Bursa'da tedirginlik yaratan durumu Olay Gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz, köşesine taşıdı.

Kongrenin salon yerine bahçe ortamında gerçekleştiğini ve katılımcıların maske ve sosyal mesafeye uyum gösterdiklerini belirten Yılmaz, kutlama fotoğrafı hariç kongre boyunca maske ve oturma düzenine önem verildiğini hatırlattı.

CHP Bursa milletvekillerinden Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık'ın yanı sıra Parti Meclisi Üyesi Orhan Sarıbal ile Erkan Aydın ve Prof. Dr. Yüksel Özkan'ın da katıldığı kongrede yaklaşık 250 kişinin bulunduğunu belirten Yılmaz, kongreye katılan Yıldırım İlçe Gençlik Kolu üyelerinden B.Ş. adlı gencin Salı günü belli olan Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurdu.

Ahmet Emin Yılmaz'ın yazısı şöyle:

Aslında... İçinde bulunduğumuz şu pandemi sürecinde günün koşullarına göre her önlem alınmıştı. Örneğin, koronavirüs önlemleri doğrultusunda CHP il Gençlik Kolları kongresi için salon yerine, Acemler'de, Oulu Caddesi üzerinde bulunan ve düğün de yapılan kır bahçesi kiralandı.

29 Ağustos Cumartesi günü kongre için bahçeye gelenlerin maske takmalarına ve hijyen kurallarına uyup sosyal mesafeli oturmalarına çok önem verildi.

Gerçi...

Kutlama fotoğrafında çoğunluk kazanma coşkusu nedeniyle maskelerini indirmişti, ama kongre süresince maskeye ve oturma düzenine çok dikkat edildi.

Bahçede...

200 civarı delege olmak üzere, yaklaşık 250 kişi vardı.

CHP Bursa milletvekillerinden Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık'ın yanı sıra Parti Meclisi Üyesi Orhan Sarıbal ile Erkan Aydın ve Prof. Dr. Yüksel Özkan kongredeydiler.

Kent dışında olan Parti Meclisi Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile İl Başkanı İsmet Karaca kongrede bulunamadılar.

Bahçedeki kongrede...

Güzel ve seviyeli geçen demokratik yarışın sonunda Cavit Kınalı'yı az farkla geride bırakan Avukat Fatih Yalçın Yazıcı kongreden galip ayrıldı ve CHP İl Gençlik Kolları Başkanı oldu.

Pazartesi günü de...

Kongrede aday olmayan Mehmet Can Yılmaz gençler arasında yapılan törenle görevini yeni seçilen Fatih Yalçın Yazıcı'ya devretti.

O akşama kadar her şey çok güzeldi.

Ta ki...

Salı akşamı gelen habere kadar.

Kongreye katılan Yıldırım İlçe Gençlik Kolu üyelerinden B.Ş. adlı gencin yapılan Covid-19 testinin pozitif çıktığı duyulunca, CHP'de adeta şok yaşandı.

Kulağımıza...

B.Ş.'nin geçtiğimiz hafta bazı belirtiler hissettiği için test yaptırdığı ve sonucun negatif çıktığı, ancak kongre sonrası yine aynı belirtileri hissetmesi üzerine testin tekrarlandığı, fakat bu kez pozitif çıktığı bilgisi geldi.

Ne var ki...

Pozitif sonuç nedeniyle, 29 Ağustos Cumartesi günü yapılan CHP İl Gençlik Kolları kongresine katılan yaklaşık 250 kişiyi ilgilendiren bir soruna dönüştü.

Belki de...

250 kişi için evde karantinaya gidecek bir süreç başladı.


Karaca: Dikkatli olmakta yarar var

Cumartesi günü yapılan CHP İl Gençlik Kolları kongresine katılan Yıldırım İlçe Gençlik Kolu Üyesi B.Ş. adlı gencin koronavirüs testinin pozitif çıkmasını CHP İl Başkanı İsmet Karaca ile konuştuk.

CHP Genel Merkezi'ni bilgilendiren Karaca gereken tüm önlemlerin alındığını belirtip şu uyarıyı söyledi:

"Her şeye karşın dikkatli olmak gerekiyor. İl Gençlik Kolları kongremize katılanlar kendilerini kontrol etmeliler. Bir süre başkalarıyla temastan kaçınıp gerekirse evden çıkmamalılar."