Bursa
Parçalı Bulutlu
5.8°
enBursa Haber

CHP Bursa'da Büyükşehir için 'tedbili kıyafet'

BURSA , 22 Kasım 2018 Perşembe, 10:40

Yerel seçim öncesi AK PARTİ'nin uyguladığı tedbili kıyafet yöntemi CHP'nin de gündeminde... CHP'nin Bursa Büyükşehir adayının belirlenmesi için genel merkezden gelecek heyet halkın arasına karışarak nabız tutacak.

CHP Bursa'da Büyükşehir için 'tedbili kıyafet'

CHP Genel Merkezinin, aralarında Bursa'nın da olduğu bazı iller için "tedbili kıyafet" yöntemini uygulayacağı öğrenildi.

Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'ın bugünkü köşesinde aktardığı bilgiler şöyle:

'PARTİYE UĞRAMADAN HALKIN ARASINA KARŞICAKLAR'

"Genel Merkez'in belirleyeceği heyet Bursa'ya geldiğinde parti binalarına uğramadan halkın arasına karışacak. Kimliklerini söylemeden belediyeler ve CHP adayları hakkında vatandaşın ne düşündüğünü öğrenecekler."

'BOZBEY Mİ, BİR BAŞKASI MI?'

"İlk hedef Büyükşehir. CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni kazanabilmesi için ne yapması ve kimi aday göstermesi gerektiğini öğrenmeye çalışacaklar. CHP'nin Bursa'da kazanabilmesi için tek seçenek Mustafa Bozbey mi, başka seçenekler de olabilir mi sorusuna cevap arayacaklar."

'NİLÜFER VE MUDANYA DA ARAŞTIRILACAK'

"Gelen heyet yalnızca Büyükşehir araştırması yapmayacak, CHP'nin yönettiği Nilüfer ve Mudanya ilçelerinde de vatandaşın görüşünü alacak. Genel Merkez'de, tebdil-i kıyafet yapılacak çalışmanın ardından Bursa için karar verilmesi eğilimi var. O nedenle saha çalışmasının bugünlerde yapılması hedefleniyor."