Bursa
Açık
10.9°

Cem Bölükbaşı duyurdu: 'Sonunda vakti geldi!'

SPOR , 11 Şubat 2020 Salı, 20:10

Sanaldan gerçeğe geçiş yapan Cem Bölükbaşı, 2020 yılında Borusan Otomotiv Motorsport'ta yarışacağını açıkladı.

Cem Bölükbaşı duyurdu: 'Sonunda vakti geldi!'

Ülkemizi sanal arenada başarıyla temsil eden ve dünya ikinciliğine kadar yükselen Cem Bölükbaşı, Borusan Otomotiv Motorsport ile profesyonel sözleşmeye imza atarak takımın 'Genç Yetenek' projesi kapsamında gerçek pistlere transfer oldu.

Başarılı sporcu güzel haberi takipçilerine bu mesajla duyurdu:

"SONUNDA VAKTİ GELDİ! 2020 GT4 Avrupa Şampiyonası'nın tamamında Borusan Otomotiv Motorsport takım pilotu olarak yarışacağım. Bugüne kadarki bütün destekleriniz için çok çok teşekkür ederim. İlk yarış sezonumu sabırsızlıkla bekliyorum."

CEM BÖLÜKBAŞI KİMDİR?

1998 doğumlu Cem Bölükbaşı, motor sporları kariyerine 5 yaşında motokros yarışları ile başlamış, 6 yaşında Türkiye Şampiyonu olmuş, kariyerine ulusal ve uluslararası karting yarışları ile devam ederek şampiyonluklar kazanmış, Formula 3 ve Formula 4 testlerinde başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Girdiği e-sporlar dünyasında sayısız başarıda imzası bulunan Cem, 80.000'in üzerinde katılımcısı olan I-Racing'de ilk 35'e girmiş, World's Fastest Gamer Şampiyonası'nda Dünya Finali'ne katılmış, F1 E-Sporst'ta 70.000 katılımcı arasından ilk 20'ye kalarak Fernando Alonso takımına seçilip 2017'de Abu Dhabi'de dünya beşincisi olmuş, 2018'de Red Bull Toro Rosso takımı ile dünya ikincisi olmuştur ve 2019'da da Red Bull Racing Formula1 takımının e-spor sürücüsü olarak F1 E-Spor Dünya Şampiyonası'nda yarışacaktır.

Borusan Otomotiv Motorsport'un sanaldan gerçeğe transfer ettiği Cem, takımın renkleri ile yarışmaya 2019 yılında başlamış ve ilk uluslararası startını GT4 European Series'de almıştır.