Bursa
Çok Bulutlu
24.4°

Çavuşoğlu: "Yaraları en kısa zamanda saracağız"

BURSA , 23 Haziran 2020 Salı, 17:28

Bursa'nın Kestel ilçesine bağlı Kayacık ve Dudaklı Mahallelerinde 5 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin de kayıp olarak arandığı sel baskınının yaraları sarılmaya çalışılıyor. Bölgeyi ziyaret eden TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, "Yaraları en kısa zamanda saracağız" dedi.

Çavuşoğlu: "Yaraları en kısa zamanda saracağız"

Çavuşoğlu, Bursa'nın Kestel ilçesine bağlı Kayacık ve Dudaklı Mahallelerini ziyaret etti.

Çavuşoğlu, bölgeyi tekrar inceleyerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Çavuşoğlu, enBursa'ya yürütülen çalışmalar hakkında açıklama yaptı.

Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"20 EV TEMİZLENDİ"

"Dün sayın bakanlarımız ile hızlı bir şekilde yaralarının sarılması için buradaydık. Bugün de aslında kat edilen mesafeyi görmek için yeniden geldim. Çok şükür gördüğüm manzara tüm belediyelerimiz yoğun bir çalışma sürdürüyor. Tabii yaklaşık 100 civarında bir ev temizlenmesi gerekiyor. Bunun ilk gün yani dün itibari ile 20 adet evin temizlenmiş olduğunu gördük. Temizlenmeye devam ediyor. Elektrik bağlantılarında bir sıkıntı olduğunu öğrenmiş olduk. Bu konuda çalışmaların devam ettiğini de öğrendik. En emniyetli ve güvenli bir şekilde insanlarımızı tekrar evine sokmak için hızlı bir çalışma yürütüyoruz. Allah'ın izni ile bu yaraları da kısa bir süre içinde saracağız. Derya kızımızı arama çalışmalarımız devam ediyor. Ümidimiz o ki bir önce kendisine ulaşırız. " diye konuştu.

Çavuşoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"CUMHURBAŞKANNIMIZIN ÖZEL İLGİSİ VAR"

"Şu bir gerçek devlet, millet ve kuruluşlarımız ile birlikte derhal harekete geçerek burada bir şekilde varlığını gösterdi. İnsanımız da bu konuda ki memnuniyetini ifade ediyor. Tabii bu bir lütuf değil bu bizlerin bir görevi. Bu hizmetleri yapmak için buradayız. Dolayısıyla hakkını vermek durumundayız.

Sayın Cumhurbaşkanımızın özel ilgisi var. İlk hetapta iki bakanımızı göndermesi akabinde telefon trafiği ile sürekli temas sağlaması ve cenaze sahipleriyle görüşerek moral vermek istedi. Bu ilk gün yaşananlardı bundan sonrası önemli olan. Bundan sonrasını takip etmek lazım. Ama çok şükür bu farkındalık var. Allah'ın izni ile biz kimsenin boynunu aşağı indirmeyeceğiz. Burada inşallah bir an evvel bu yaraları saracağız ve normal hale getireceğiz. "