Bursa
Çok Bulutlu
11.3°
enBursa Haber

Çavuşoğlu: Kaşıkçı cinayeti soruşturmasının takipçisi olacağız

GÜNCEL , 15 Kasım 2018 Perşembe, 15:08

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kaşıkçı cinayeti soruşturmasında Suudi Arabistan Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya ilişkin olarak, "Bazı açıklamaları tatmin edici bulmadığımı söylemek istiyorum. Kaşıkçı'nın cesedi nerede? Gerçek azmettiricilerin de ortaya çıkması gerekiyor. Bu işin takipçisi olacağız'' dedi.

Çavuşoğlu: Kaşıkçı cinayeti soruşturmasının takipçisi olacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan Başsavcılığı'nın, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi soruşturmasına ilişkin açıklamasını değerlendirdi.

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

''Başsavcı bu açıklamayı yapmadan önce Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı beni aradı yarım saat sonra başsavcının bu açıklamayı yapacağını önceden bana bildirdi. 11 kişinin şu anda tutuklu olduğunu anlıyoruz. Daha önce 18 kişi tutuklanmıştı. 11 kişinin 5 tanesi ile ilgili idam istemi var. Diğer kişiler neden serbest bırakıldı? Burada bazı açıklamaları tatmin edici bulmadığımı söylemek istiyorum. Bu şahsın ülkelerine geri götürülmesine direndiği için işlenildiği söyleniyor oysa önceden planlanmıştır. Cesedin parçalanması o anlık bir şey değil. Önceden öldürülüp parçalanması için gerekli cihazlar buraya getirilmiştir. Kaşıkçı'nın cesedi nerede? Talimat verenlerin, gerçek azmettiricilerin de ortaya çıkması gerekiyor, bu sürecin bu şekilde kapatılmaması gerekiyor. Bu işin takipçisi olacağız.''