Bursa
Çok Bulutlu
20.7°

'Cavit Çağlar FETÖ'nün sürekli hedefindeydi!'

BURSA , 14 Haziran 2020 Pazar, 14:49

enBursa.com'un FETÖ'nün Bursa medya imamını açıkladığı yazı dizisinin ilk bölümü büyük ses getirdi. Türkiye'nin en büyük yerel medya grubu Olay'a FETÖ tarafından nasıl çöküldüğünün anlatıldığı yazı dizisinin ilk bölümünün ardından Olay gazetesi Yazarı Mustafa Özdal da dikkat çekici bir yazı kaleme aldı. Olay Medya Kurucusu ve Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar'ın başta FETÖ olmak üzere yasadışı örgütlerin sürekli hedefinde olduğunu belirten Özdal, FETÖ'ün ekonomi bürokrasisindeki etkinliğine işaret etti.

'Cavit Çağlar FETÖ'nün sürekli hedefindeydi!'

Olay gazetesi Yazarı Mustafa Özdai, "Pazar Çeşnisi" başlıklı bugünkü yazısında Olay Medya Kurucusu, Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar'ın başta FETÖ olmak üzere yasadışı örgütlerin sürekli hedefinde olduğunu belirterek, 2008'de Olay Medya'ya el konulmasının da FETÖ'nün ekonomi bürokrasisindeki etkinliğinin sonucu gerçekleştiğini belirtti.

Özdal'ın yazısı şöyle:

"Pandemi süreci belki de son demlerindeyken OLAY Medya ailesinde de tatlı bir taşınma telaşı vardı.

Artık kentin batısında yeni yerimizdeyiz.

OLAY ailesine 2012 Mayıs ayında katıldım.

Yani 8 yıl geride kaldı.

Ben gazeteye başladığımda OLAY Medya, gerçek sahibine, yani Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar'a teslim edileli bir yıl olmuştu.

Ancak OLAY'ın geçmişte yaşadıklarını yakından takip etmiştim hep.

Çağlar sahipliğindeki OLAY Medya milli duruşunu hiç bozmadı.

Bu nedenle Çağlar, başta FETÖ olmak üzere yasadışı örgütlerin sürekli hedefinde oldu.

***

Devlet eski Bakanı Çağlar'ın FETÖ tarafından telefonlarının dinlenmesi tesadüf olabilir mi?

Ya peki medyasının elinden alınmaya çalışılması, mal varlıklarına el konulma çabası, binlerce kişiye istihdam yaratan fabrikalarının şalter indirecek noktaya getirtilmesi sadece bir borç-alacak ilişkisiyle izah edilebilir mi?

Tüm bunların yaşandığı dönemde, FETÖ'nün ekonomi bürokrasisinde de hayli etkin olduğunu hatırlatırsam ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır.

Ancak ne mutlu ki Çağlar tüm bu badirelerden alnının akıyla çıkıp, gazetesini de yaklaşık 40 yıldır ayakta tutarak bugünlere geldi.

Evet gazete binamız değişti.

Ama heyecanımız, çalışma azmimiz ve gazetecilik sevdamız değişmedi aksine arttı!"