Bursa
Açık
20.3°

Çankaya'daki EYT görüşmesi! Başımızdan aşağı kaynar su dökülmüş gibi...

GÜNCEL , 26 Ağustos 2020 Çarşamba, 18:40

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) ve Marmara EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, Çankaya Köşkü'nde 5 Eylül 2019'da yapılan ve EYT'liler için büyük umut olan görüşmeye ilişkin flaş açıklamalar yaptı.

Çankaya'daki EYT görüşmesi! Başımızdan aşağı kaynar su dökülmüş gibi...

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) ve Marmara EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYTSYDD'nin YouTube kanalında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Vedat Bilgin'le 2019'da yaptıkları görüşmeyi anlatan Özüpak, Bilgin'in önce "Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla bir çalışma başlatıldığını" açıkladığını, bir süre sonra da kendi açıklamasını yine kendisinin yalanladığını aktararak, şunları söyledi:

"Başımızdan aşağı kaynar su dökülmüş hale geldik. 'Biz orada hayali birileriyle mi görüştük?' düşüncesiyle kendimizi silkelemeye çalıştık. 5 Eylül 2019'da Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Başkan Vekili Vedat Bilgin ile 1.5 saat süren bir görüşme yaptık. Sayın Bilgin bu alanın uzmanı.' Sizi dinledik, iletişimde olacağız' dediler. Aradan belli bir süreç geçti. O arada kendisine ulaşamadık. Görüşmemizde 'Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla...' ifadesi geçti. Ancak sonra Sayın Bilgin, 'Ben böyle bir talimat almadım' dedi. O halde biz bu görüşmeyi niye yaptık, başkasıyla mı görüştük? Ortada gerçek bir mağduriyet var. Görmezden gelinmesi mümkün değil. Aslında bizi çok iyi görüyor ve anlıyorlar. Sanırım ne kadar öteleyebilirsek o kadar kardır, diye düşünüyorlar."

Bilgin'e ABO mağduriyetinin de aktarıldığını kaydeden Özüpak, "Şaşkınlıkla izlediler. Sanki bu yasadan haberdar değiller" dedi.

ABO düzenlemesiyle ortaya çıkan adaletsizliği yenilenen İstanbul seçimleri öncesi AK PARTİ'nin adayı Binali Yıldırım'a da örnekleriyle anlattıklarını ve Yıldırım'ın da şaşırdığını anlatan Özüpak, "Bu yasalar nasıl çıkıyor?" diye sordu.

Özüpak, aylık bağlama oranları konusunda yeni bir düzenleme yapılmasının şart olduğunu söyledi.