Bursa
Çok Bulutlu
16.1°
enBursa Haber

"Çadırda yaşasaydım da oğlum sağlıklı olsaydı"

MAGAZİN , 22 Kasım 2018 Perşembe, 18:21

MS hastalığıyla mücadele eden oğlu Harun hakkında konuşan Safiye Soyman, "Gecekonduda, çadırda yaşasaydım da oğlum sağlıklı olsaydı. Bu kadar sahneye çıkıyorum, gülüyorum, eğlendiriyorum... Madalyonun arka tarafı öyle değil ama. Ben bir kez 'of' demedim" ifadelerini kullandı.

"Çadırda yaşasaydım da oğlum sağlıklı olsaydı"

Safiye Soyman, 2. Sayfa programına konuk oldu. Soyman, 20 yıldır MS hastalığıyla mücadele eden oğlu Harun'u anlattı. İşte Soyman'ın açıklamalarından satır başları...

"Yattığım yastıklar sel olmuştur. Sabahlara kadar ağlamışımdır, kimse görmemiştir. Ben 20 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum. Benim sevgim oğlumu yaşatıyor. Onu sevenler oğlumu yaşatıyor. Onu arayanlar oluyor. Instagram'da gelen mesajları okuyorum."

"Denize sıfır bir ev tuttum Bodrum'da. Orada yaşıyor. Denizin içinde fizyoterapi yapıyor. Oranın havası ona çok iyi geldi. Oğlum 4 senedir hastaneye gitmiyor. Maşallah diyeyim. Ben de işim olmadığı zaman hep oradayım."

"Bazen kapıdan girip 'anne' dediğini hayal ediyorum. Çok güzel çocuk oyun parkları kuruyordu, ihalelere giriyordu. Benden yardım isterdi. Onun bana bir gün 'anne' demesini isterim. Şuan konuşamıyor. Gözleriyle tepki veriyor. Ben ona hep pozitif enerji. 'Oğlum iyi olacaksın', 'bak kansere bile çare bulunuyor, sen de iyi olacaksın' diyorum."

"Nereye gitsem onu da götürmeye çalışıyorum. Denize de birlikte giriyoruz. Hiçbir şeyden onu mahrum bırakmadım. Londra'da master yapmış bir çocuk. Harun şuan 35 yaşında. Çok küçüklükten beri varmış aslında. Ortaya çıkalı 20 sene oldu."

"Hiçbir zaman isyan etmiyorum. Bu da bana bir sınav, bir ödül herhalde diyorum. Şükrediyorum. 'Hamdolsun' diyorum. 'Allah benim sabrımı deniyor' diyorum. Ben ona hep 'iyi olacak' gözüyle bakıyorum."

"Gecekonduda, çadırda yaşasaydım da oğlum sağlıklı olsaydı. Bu kadar sahneye çıkıyorum, gülüyorum, eğlendiriyorum... Madalyonun arka tarafı öyle değil ama. Ben bir kez 'of' demedim."