Bursa
Açık
23.3°

Büyükşehir'den itiraf gibi açıklama: Asaroğlu'na para ödedik!

BURSA , 04 Temmuz 2020 Cumartesi, 21:04

Büyükşehir Belediyesi, akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile dün yayınladığımız haberi doğrulayarak Nezir Asaroğlu'nun kardeşine 91 bin TL'lik ödeme yaptığını açıkladı.

Büyükşehir'den itiraf gibi açıklama: Asaroğlu'na para ödedik!

Büyükşehir Belediyesi, EnBursa.com'un dün yayınladığı haber dolayısıyla bir basın açıklaması yaparak FETÖ'nün medya imamı Nezir Asaroğlu'nun kardeşi Alper Nezih Asaroğlu'na ait ALPAS isimli şirkete 91 bin TL'lik ödeme yaptığını doğruladı.

Büyükşehir Belediyesi'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür A.Ş.'nin faaliyetlerine ilişkin gerçekleştirmiş olduğu mal ve hizmet alımları ile ilgili olarak Alpas İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti'nden 01/2018-08/2018 dönemleri arasında "teklif toplama ve en uygun teklifi veren istekliden satın alma yapılması usulüyle" promosyon malzemesi ve hediye eşya içerikli toplam 91,417 TL tutarında mal alımı yapılmıştır. İlgili firmadan, bahsi geçen dönemler haricinde, gönderilmiş olan tekliflere ekonomik olarak uygun fiyat verememesi nedeniyle herhangi bir alım yapılmamıştır. Ayrıca firmaya kamular nezdinde tüm diğer firmalara uygulanan prosedürün haricinde farklı bir prosedür uygulanmamıştır.

Özet olarak birçok şirkette olduğu gibi Kültür A.Ş.'nin teklif portföyünde bulunan yüzlerce firmadan biri olan Alpas Ltd. Şti., Kültür A.Ş.'den 2018 Ağustos ayından sonra hiçbir iş almamış ya da mal satışı yapmamış olduğunu da özellikle belirtmek isteriz..."

KARDEŞİ GİTTİ, YEĞENİ GELDİ!

Büyükşehir Belediyesi, söz konusu açıklamasında "Alpas Ltd. Şti., Kültür A.Ş.'den 2018 Ağustos ayından sonra hiçbir iş almamış ya da mal satışı yapmamış olduğunu da özellikle belirtmek isteriz" diyerek başka bir gerçeği de ortaya çıkarmış oldu. Çünkü, Alper Nezih Asaroğlu'nun şirketi olan ALPAS, 2018'de kapandı. ALPAS'ın ardından sahneye, Alper Asaroğlu'nun oğluna ait olan '3B' isimli şirket çıktı. Büyükşehir Belediyesi, yeğen Asaroğlu'na ait '3B' isimli şirket ile 2018 yılında binlerce TL'lik ticaret gerçekleştirdi...